GRACZ. Z zapisków kelnera

Autor: Lew Tołstoj

„Gracz. Z zapisków kelnera” to nowela obyczajowa. Autorem książki jest Lew Tołstoj – wybitny mistrz rosyjskiego pióra.

„Było to między drugą a trzecią. Grało wielu panów: książę pan z wielkim wąsem. mały oficer huzarów. aktor Oliver; było moc ludzi. Książę grał z panem z wielkim wąsem. Obchodzę bilard i liczę: dziesięć i czterdzieści osiem. dwanaście i czterdzieści osiem. Jest to moim zawodem. Nie wzięło się nic do ust i nie spało od dwóch nocy — a wciąż liczy się punkty i wyjmuje bile z wklęsłości. Wtem spostrzegam: do sali wszedł nowy gość. rozglądnął się i usiadł na kanapie. Dobrze. Myślę sobie: kto to może być? To znaczy: do jakiej należy sorty? Ubrany jest przyzwoicie. Ma nowiusieńkie ubranie: spodnie w kratki. modny krótki surducik. kamizelkę

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 14.4


To my chuligani

Autor: Michał Frąckowiak

Bohaterem książki jest Paragraf. Kibic który zaczyna swoją przygodę ze stadionem dość niespodziewanie i w bardzo młodym wieku. Jego życiową ścieżką staje się stadion. Zafascynowany futbolem. chłonie atmosferę stadionu i zaczyna czynnie dopingować swoją drużynę. Setki znajomości. kilka przyjaźni. tysiące przejechanych kilometrów po kraju. a to wszystko w szalonych dla polskiego ruchu kibicowskiego latach dziewięćdziesiątych. Od grzecznego chłopaka do … no właśnie. czy aby na pewno chuligana?

Książka jest mocno osadzona w realiach tamtych czasów. W książce spotkamy kibiców Widzewa. Petrochemii Płock. Moto Jelcza Oława. KKSu Kalisz. Wisły Kraków. Legii Warszawa. Miedzi Legnica. Śląska Wrocław. Dozametu Nowa Sól. Polonii Bytom. Zagłębia Lubin. Lecha Poznań. Górnika W

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Anna i Pan jaskółka

Autor: Gavriel Savit

Kraków. rok 1939. Anna jest córką profesora lingwistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 7 lat. ale już doskonale włada kilkoma językami.

Pewnego dnia ojciec Anny wychodzi z domu i jak zwykle w takiej sytuacji zostawia ją pod opieką przyjaciela. niemieckiego aptekarza. Tym razem jednak ojciec nie wraca. a aptekarz nie wyraża chęci. aby zaopiekować się dziewczynką. Anna nie wie. że Niemcy dokonali aresztowań w ramach czystki przedstawicieli polskiej inteligencji. Jest małą przestraszoną istotą. która nie może dostać się do zamkniętego mieszkania i nie wie. co ma ze sobą zrobić.

Na ulicy natyka się na dziwnego nieznajomego. który zwraca na nią uwagę. Próbuje dowiedzieć się czegoś o Annie. zadając jej pytania w rozmaitych językach. a gdy stara się ją ośmielić i zachęcić do rozmowy. zacz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 44


Homo nobilis

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy spadkobiercami wartości szlacheckich. Poszukujemy korzeni. otaczamy się rodowymi portretami i herbami. Na szlachecką modłę posługujemy się tytułami ..pan” i ..pani”. Warto badać te wartości. pisać o nich i je przypominać. Bez tego nie będziemy potrafili zrozumieć naszej kultury i współczesnych standardów.

Przełom średniowiecza i czasów nowożytnych przyniósł wiele przeobrażeń natury politycznej. społecznej. ekonomicznej i kulturowej. także w Rzeczypospolitej. Potomkowie dawnych rycerzy stawali się szlachcicami. Nowe czasy to nowe powinności. a wraz z nimi – nowe wzorce osobowe. Specjaliści od władania mieczem musieli przyjąć rolę gospodarnych zarządców. Efektywne kierowanie folwarkiem to tylko jeden z obowiązków tytu

19.9: https://woblink.com/ebook/tiara-i-korona-tom-1-teodor-jeske-choinski-28519u

Cena:


ISBN

9788320051834: Wydawnictwo

Format

13: https://woblink.com/ebook/zakazenia-szpitalne-w-jednostkach-opieki-zdrowotnej-rozdzial-3-jadwiga-wojkowska-mach-29371u

Cena:


Niebo dla akrobaty OPR. MK.

Autor: Jan Grzegorczyk

Opowieść o tym. jak stanąć wobec najtrudniejszych wyzwań i wygrać

Niebo dla akrobaty to historia kilkunastu postaci. połączonych wspólnym problemem: chorobą ich samych lub ich bliskich. Akrobaci to książka o sile charakteru. wierze. radości życia. przyjaźni i solidarności.  

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 23socjotechnika pdf, ashley poston, chodzi lisek koło drogi greń, queen królewska historia pdf, życie stewardesy, samorząd terytorialny w polsce pdf, metoda case study w pielęgniarstwie pdf, charakterystyka gospodarki rynkowej, filmy harlequin lektor, oczyszczenie energetyczne, assassin creed revelations poradnik, marian gorynia, z głową na karabinie pdf…