Bundesliga. Niezwykła opowieść o niemieckim futbolu

Autor: Ronald Reng

To nie naszpikowana datami. nazwiskami i pustymi liczbami historia niemieckich rozgrywek piłkarskich. Ta opowieść sięga znacznie głębiej – do samego wnętrza ligi. I pokazuje ją oczami człowieka związanego z nią od momentu jej założenia.

Heinz Höher – jako piłkarz. szkoleniowiec. dyrektor sportowy i trener młodzieży – poświęcił Bundeslidze całe życie. Ceniony dziennikarz Ronald Reng napisał na podstawie jego wspomnień pełną anegdot książkę. świetnie ukazując zmiany zachodzące w niemieckim futbolu.

Od rozgrywek targanych aferą korupcyjną po ligę bijącą rekordy frekwencji. Od trenerów wybierających kandydatów do gry na podstawie tego. jak daleko kopną piłkę. po ekspertów analizujących każdy szczegół. Od piłkarzy dorabiających w kopalniach.

1:

Cena:


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 35). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 35: Inżynier szacha

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Inżynier szacha” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wydawnic: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Dulszczynea

Autor: Zbigniew Wojciechowicz

Obrazki prowincji kreowane ze znakomitym zmysłem obserwacji notują przede wszystkim konkret i detal. To niewątpliwy atut Wojciechowicza. uwidoczniony już we wcześniejszym tomiku ‚Orwo’. w którym znakomicie zinterpretował zbiór fotografii rodzinnych tworząc próbę rekonstrukcji autobiograficznej.

Temat na pozór zamknięty. dawno skostniały w stereotypowych obrazach prowincji. utwierdzanych przez powieściopisarzy. reporterów i publicystów. okazuje się zaskakująco żywy. Staje się tak dlatego. że opisywany świat nie został potraktowany jako skansen czy rezerwat obyczajowego folkloru zamkniętej społeczności lokalnej. Natomiast myślenie o prowincji jako kategorii psychologicznej i ponadgeograficznej otwiera perspektywę uniwersalną. Motyw ten urasta do figury egzystencji

59: https://woblink.com/ebook/powiesc-w-swiecie-prasy-boleslaw-prus-i-inni-przemyslaw-pietrzak-28145u

Cena:


Klasyfikacja budżetowa 2017

Autor: Krystyna Gąsiorek

Rozporządzenie Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów. wydatków. przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych było już wielokrotnie nowelizowane. W 2014 r. wydano tekst jednolity. do którego wprowadzono liczne zmiany. Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują spore zmiany – niektóre podziałki przestały obowiązywać. pojawiły się nowe. a przy niektórych zmieniły się objaśnienia.

.Książka zawiera m.in.:

• ujednoliconą klasyfikację dochodów. wydatków. przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych wraz z objaśnieniami (z uwzględnieniem wszystkich najnowszych zmian wprowadzonych w 2016 r. i w 2017 r.).

• wskazówki eksperta dotyczące stosowania podziałek w praktyce. pozwalaj

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9wygaśnięcie zobowiązania, inwestowanie w nieruchomości książka, rozpad zsrr mapa, dyrdymarki, dzikie stwory sztuka wychowania chłopców, ibisz książka, wojownicy tom 7, juliusz tuwim, w kregu zła, adam bede, manuela gretkowska trans, karolcia rozdział 3, remigiusz mróz chór zapomnianych głosów, 21/37, normy jarosza, europa universalis 2 poradnik, kosmetologia pdf, pismo święte ebook, civilization 4 beyond the sword, książki jana pawła ii, sztuka obslugi penisa pdf, książki o nerwicy, sławomir kalinowski…