Ostatnie lato w Maisons-Laffitte

Autor: Hanna Maria Giza

‚Przez pół wieku współpracy z Jerzym czytałam dziesiątki jego wywiadów. ale takiego jak Pani nigdzie nie znalazłam. bo go nigdzie. nigdy nie było. Pani jest pierwszą osobą. przed którą Jerzy tak się otworzył’                                                                                      Z listu Zofii Hertz do Hanny Marii Gizy. 19 września 2001 roku Hanna Maria Giza – dziennikarka Polskiego Radia. Zajmuje się publicystyką kulturalną. szczególnie promocją literatury i popularyzacją nauki. prowadząc popularny wśród słuchaczy program Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego. Zabawy literackie oraz Sezon na Dwójkę.W sierpniu 2000 roku w Maisons-Laffitte przeprowadziła ostatnio wywiad z Redaktorem paryskiej Kultury Jerzy

:

Cena:


Wściekły pies. Polscy policjanci. jakich nie znacie!

Autor: Robert Ziółkowski

Polska szykuje się do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Nadkomisarz Sebastian Zimny z wielkopolskiego Zespołu Poszukiwań Celowych zostaje oskarżony o dokonanie zbrodni na ulicach Poznania. Uwikłany. próbuje za wszelką cenę udowodnić swoją niewinność. Nie zdaje sobie sprawy. jak daleko sięgają nici intrygi. Z wytrawnego myśliwego. którym był do tej pory. staje się zwierzyną. ściganym. na którego polują politycy. biuro spraw wewnętrznych policji. prokuratura i bandyci. Do tego jego życie rodzinne właśnie legło w gruzach…

Niespodziewanie znajduje wsparcie wśród eksżołnierzy GROM-u. Równie poranionych jak on. Wspominających swe akcje w górach Kosowa i Afganistanu. pamiętających zasadzki bagdadzkich ulic. Zimny szuka prawdy w tym zagmatwanym kotle ludzi i wydarz

33: https://woblink.com/ebook/ksiazeta-highwayu-marcin-baraniecki-8797u

Cena:


Ludzie bezdomni

Autor: Stefan Żeromski

Ludzie bezdomni – powieść młodopolska autorstwa Stefana Żeromskiego. napisana w 1899 roku w Zakopanem. po raz pierwszy wydana w 1900 roku. Opisuje życie i działalność społeczną młodego lekarza Tomasza Judyma oraz dzieje jego miłości do Joanny Podborskiej. Powieść osadzona jest w realiach końca XIX wieku i pokazuje idee pracy dla ludu oraz osobistego poświęcenia. (Wikipedia) Tagi: po polsku. polskie książki. klasyka polska. doktor judym. siłaczka.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


https://woblink.com/product-publication/download/8664/epub

1:

:

Cena:zawiedzione nadzieje, socjologia wychowania, majesty poradnik, domowe kosmetyki książka, pitaval krakowski, wiesław sokoluk, diana palmer oszukana, podstawy pielegniarstwa, cezary kościelniak, historia est magistra vitae, matasek pdf, kamieniarz camilla lackberg pdf, francuski pocałunek co to jest, artur gruszecki, obsesyjna milosc, fact ful ness, ksiazki w pdf…