Witold Gombrowicz. pisarz argentyński

Autor: Ewa Kobyłecka-Piwońska

Niniejsza antologia jest zbiorem tekstów napisanych o Witoldzie Gombrowiczu w Argentynie i ujmujących jego dzieło oraz legendę życia w kontekście tamtejszej tradycji literackiej. W Części krytyków odnajdziemy m.in. studia na temat Gombrowicza jako jednego z odwiedzających Amerykę Południową europejskich intelektualistów. analizę jego travel writings. omówienie relacji łączących go z argentyńskim światem literackim. w szczególności z Jorge Luisem Borgesem oraz Macedoniem Fernándezem. a także opracowanie na temat Gombrowiczowskiej narracji detektywistycznej. Część pisarzy obejmuje klasyczne już teksty najważniejszych współczesnych pisarzy argentyńskich: Ricarda Piglii i Juana José Saera. a także nowsze interpretacje. autorstwa Césara Airy i Carlo

:

Cena:


Podręcznik Tarota – Arkana Małe. Jak Wędrowiec zostaje Mistrzem

Autor: Kulesza Sylwia

Powrót bestsellerowej Autorki

Sylwia Kulesza mieszka i pracuje w Islandii. lecz to w Polsce zdobyła największą popularność dzięki swojemu pierwszemu podręcznikowi poświęconemu kartom Tarota. Wówczas opisała Arkana Wielkie. a teraz powraca z równie dobrą analizą Arkan Małych. Dzięki jej warsztatowi pisarskiemu i zrozumiałej analizie poszczególnych kart. Ty również poznasz cudowny świat Tarota.

Arkana Małe powiedzą Ci prawdę

Autorka szczegółowo analizuje poszczególne karty i zdradza tajniki medytacji z żywiołami odpowiadającymi każdej z nich. Pozwala tym samym osiągnąć równowagę na wszystkich płaszczyznach życia. Wyjawia również szczegółowe znaczenie uniwersalnych symboli kart Tarota i podpowiada. kiedy należałoby traktowa

39.9: https://woblink.com/ebook/mudry-sposob-na-zdrowie-energie-i-rownowage-73-najskuteczniejsze-techniki-dla-wspolczesnego-czlowieka-swami-saradananda-139022u

Cena:


ISBN

9788301202026: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/publikacje-naukowe-piotr-siuda-piotr-wasylczyk-135851u

Cena: Piotr Wasylczyk


Synteza nadprzestrzeni II

Autor: Krzysztof Bonk

W drugiej części Syntezy nadprzestrzeni melduje się pewien kosmiczny szeryf. syntetyczna lady. ludzki dyktator oraz cyber-Bóg. Co z ich dalekosiężnej działalności wyniknie dla Ziemi. planety Alyssia oraz czy Siewcy Śmierci i Zniszczenia pozostaną bierni? Ponadto komuś udaje się rekonstrukcja – ponownie powitamy na scenie półmechanicznego. zacnego żółwia Robina. Nie inaczej tylko w towarzystwie zabójczych oraz kuszących Alfy i Omegi.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 7


Napadałem na banki. Prawdziwa historia

Autor: pseudonim Grek

Grek powraca! Już po opublikowaniu swojej pierwszej książki ‚Byłem gangsterem. Prawdziwa historia’ wywołał małe trzęsienie ziemi. pokazując prawdę o polskiej przestępczości zorganizowanej. Tym razem opisuje. jak napadał na jubilerów. konwoje z pieniędzmi. a przede wszystkim – na banki.

Okazuje się. że w latach 90. nie było nic prostszego niż okradanie niemieckich banków w mniejszych miejscowościach. Strażnicy nie stawiali oporu. dyrektorzy banków potulnie otwierali sejfy. a Grek i spółka brali tyle. ile zdołali unieść.

Pomimo luźniejszej konwencji w drugiej części autor znów ostrzega: jeśli decydujesz się wkroczyć na ścieżkę przestępstwa. pamiętaj. że kończy się to zawsze tak samo. Albo więzieniem. albo śmiercią. Wśród gangsterów nie znajdziesz przyjaciół ani lojalności. a zamiast tego – bandę chciwych socjopatów i ludzi bez zasad.

Książka niezwykle obrazowo przedstawia sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej. a także. co istotne. nie jest pisana przez dziennikarza. tylko przez prawdziwego gangstera.

‚Wspomnienia Greka są ostre jak brzytwa. Gdybym był Patrykiem Vegą już kręciłbym film na ich podstawie’

Robert Ziębiński

redaktor naczelny miesięcznika PLAYBOY. założyciel portalu dzikabanda.pl

‚Szczerze do bólu. mocno jak cholera. dosadnie. wyraziście i bez zbędnej kokieterii. Jeden z najniebezpieczniejszych polskich gangsterów ujawnia mechanizmy działania przestępczego podziemia lat 90. Z jego relacji dowiemy się. że wtedy nikt nie przebierał w środkach i każdy brał. co chciał. A najwięcej do zabrania zawsze było w… bankach’

Ivo Vuco

pisarz. autor m.in. biografii Grzegorza Stelmaszewskiego ‚Złodzirej’ i powieści ‚Synonim zła’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 29


Piketty i co dalej?

Autor: Heather Boushey

Książka jest pracą zbiorową odnoszącą się do jednej z najgłośniejszych w ostatnich latach publikacji „Kapitał w XXI wieku”. której autorem jest francuski ekonomista Thomas Piketty. Międzynarodowy sukces dzieła sprawił. że miało ono ogromny wpływ na sposób myślenia o gospodarce i kapitalizmie. Autorzy „Piketty i co dalej?” szczegółowo ustosunkowują się do książki Piketty’ego i do występujących w niej luk badawczych. zarazem wskazując na kierunki dalszych niezbędnych badań.

Praca powstała pod redakcją: Heathera Bousheya. dyrektora i głównego ekonomisty Washington Center for Equitable Growth. J. Bradforda DeLonga. profesora z University of California w Berkeley oraz Marshalla Steinbauma. członka Roosevelt Institute.

Wśród autorów są św

89: https://woblink.com/ebook/ekonomia-miedzynarodowa-tom-1-maurice-obstfeld-paul-r-krugman-marc-j-melitz-135665u

Cena: Paul R. Krugmanklasyfikacja przedsiębiorstw pdf, rekla, pigoń chemia fizyczna, skorpion z wydziału terroru, excel zaawansowany pdf, www przyślij przepis, ibook libra, deprecjonujące, córka doskonała, rachunek kosztów książka pdf, wyspa odysa krzyżówka, siedem szmacianych dat, tamten okrutny wiek, historia wypraw krzyżowych, blandyna puszer, zbigniew góral, wirus judasza…