O kotach

Autor: autor zbiorowy

Z ilustracjami Gosi Herby

„Pisarzom z kotami do twarzy. […] Od razu przyjemnie znaleźć się w prestiżowym towarzystwie: Hemingway. Colette. Bukowski. Burroughs. wszyscy przyznawali się wszak do kociarstwa. zostawili na dowód cytaty i strofy”. Obserwacjami i anegdotami dzielą się wybitni kociarze: Stefan Chwin. Olga Drenda. Piotr Paziński. Małgorzata Rejmer. Piotr Siemion i Paweł Sołtys. Każdy z nich w charakterystycznym dla siebie stylu. a wszyscy z niezwykłą wrażliwością. zabierają czytelnika do świata. w którym rządzą koty.

Polecamy także tom opowiadań „O psach”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Wanda Rutkiewicz

Autor: Elżbieta Sieradzińska

Jedna z najsłynniejszych himalaistek świata. Pierwsza Polka i Europejka na Evereście. pierwsza kobieta. która zdobyła K2. Wanda Rutkiewicz.

Postać wybitna. i kłopotliwa. Budziła skrajne emocje: uwielbienie i nienawiść. podziw i niechęć. zazdrość i troskę. fascynację i rozczarowanie. Uparta. ambitna i ekstremalnie wymagająca wobec siebie i innych. Szła konsekwentnie przez życie. które wypełniały na przemian euforia i tragedie. sukcesy i porażki. sława i pomówienia. Za swoją obsesyjną miłość do gór zapłaciła cenę najwyższą: samotnością wśród ludzi za życia i pozostaniem w ukochanych Himalajach na zawsze. W jej życiu blask wtapiał się w mrok. a z mroku zawsze wyłaniał się kolejny szczyt. Jeszcze jeden.

Elżbieta Sieradzińska wykonała tytaniczną pracę:

39.3: https://woblink.com/ebook/olej-magnezowy-bezpieczne-terapie-srodkiem-o-najwyzszej-przyswajalnosci-hamann-brigitte-136758u

Cena:


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:


ISBN

9788373776999: Wydawnictwo

Format

19.1: https://woblink.com/ebook/jak-schudnac-25-kg-lekko-latwo-i-przyjemnie-sladowska-aneta-136196u

Cena:


Na przekór zasadom

Autor: Mary Brendan

Lady Joan Moreland pochodzi ze starego szanowanego rodu. Jako córka księcia obraca się w najlepszym towarzystwie i bierze udział w najbardziej elitarnych wydarzeniach sezonu. Lady Joan różni się od większości dam z towarzystwa. bowiem udziela się charytatywnie. Nie ogranicza się jednak do pomocy finansowej. osobiście odwiedzając potrzebujących nawet w najgorszych dzielnicach Londynu. Podczas jednej z takich wypraw wpada w tarapaty. a przed niebezpieczeństwem ratuje ją Drew Rockleigh. Wkrótce Joan dowiaduje się. że Drew pochodzi z arystokratycznej rodziny. ale nieszczęśliwym zrządzeniem losu stracił cały majątek. Joan postanawia mu pomóc. Nie wie. że w ten sposób wplącze się w niebezpieczną intrygę. w której może stracić znacznie więcej niż reputację… 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99


Synteza nadprzestrzeni II

Autor: Krzysztof Bonk

W drugiej części Syntezy nadprzestrzeni melduje się pewien kosmiczny szeryf. syntetyczna lady. ludzki dyktator oraz cyber-Bóg. Co z ich dalekosiężnej działalności wyniknie dla Ziemi. planety Alyssia oraz czy Siewcy Śmierci i Zniszczenia pozostaną bierni? Ponadto komuś udaje się rekonstrukcja – ponownie powitamy na scenie półmechanicznego. zacnego żółwia Robina. Nie inaczej tylko w towarzystwie zabójczych oraz kuszących Alfy i Omegi.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 7


Nowy alfabet mafii

Autor: Piotr Pytlakowski

Czym zajmują się dzisiaj dawni mafiosi czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy? Odpowiedź w poszerzonej wersji bestselleru Alfabet mafii.

Nowa. mocno pozszerzona wersja bestselleru Alfabet mafii. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata przestępczego. Opisują gangi. które terroryzowały Polskę w latach 90. Niektóre z nich przetrwały do dzisiaj. Losy bohaterów Alfabetu mafii urywały się w 2004 r. Z nowej książki dowiemy się. co dzisiaj robią dawni wrogowie publiczni. czym się zajmują. czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy. Autorzy dostrzegają w gangsterach cechy zwykłych ludzi – mają oni przecież rodziny i dzieci. zmagają się z lękami egzystencjalnymi. tak jak wszyscy. Relacje przedstawicieli świata przestępczego zostały skonfrontowane z wersjami wydarzeń prokuratorów. policjantów i ofiar.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


https://woblink.com/product-publication/download/138377/epub

1:

:

Cena:patron małżeństw, kultura w socjologii, alan carr jak rzucić palenie, detektyw pozytywka książka pdf, maria molicka, magnetyzm serc, ebooki do pobrania, mikrobiologia lekarska, édouard louis, anna pilch, mróz wyrok chomikuj, górna małgorzata nie ma jak w przedszkolu, ludzie doskonali, pituchowa pdf, chce cie miec, jorgos seferis, gamos, krzysztof kęciek, ochrona danych osobowych pdf…