Zaraza

Autor: Jerzy Ambroziewicz

Pierwsze ofiary. nowe ogniska choroby. wybuch epidemii… Lęk. izolacja i komunistyczna propaganda… Reporterska wersja „Dżumy” rozgrywająca się we Wrocławiu w 1963 roku.

Zamknięte miasto. Kursujące nocami karetki. Mieszkańcy porywani przez ludzi w ciężkich gumowych kombinezonach z maskami na twarzach. To nie scenariusz filmu science fiction. ale fabuła „Zarazy” – reporterskiej opowieści o epidemii ospy. która wybuchła we Wrocławiu w czasach. gdy większość lekarzy nie pamiętała już nawet. jak wyglądają objawy tej choroby. Przez dwa miesiące 1963 roku nikt nie mógł wjechać do miasta ani go opuścić. ogromna część mieszkańców leżała w tworzonych naprędce izolatoriach. Dzięki skuteczności ówczesnej propagandy i cenzury do dzisiaj mało znamy ten epizod naszej współczesnej historii. Jerzy Ambroziewi

25.9: https://woblink.com/ebook/dziura-stanislaw-kuczkowski-30841u

Cena:


ISBN

9788379007554: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/milosc-do-trawy-michal-krupa-30842u

Cena:


DOKUMENTACJA CEN TRANSFEROWYCH 2017

Autor: Marek Smakuszewski

Przedsiębiorcy są odpowiedzialni za dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi. Przepisy ustaw o podatku dochodowym szczegółowo określają kiedy sporządzać takie dokumentacje. Przewidują także surowe kary zaniedbanie tego obowiązku. W publikacji przedstawiamy. kiedy należy sporządzać dokumentacje podatkowe w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2017 r.. Celem publikacji jest ułatwienie przedsiębiorcy rozpoznania transakcji z podmiotami powiązanymi dla których zobowiązany jest założyć dokumentacje podatkowe. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


ISBN

9788365781369: Wydawnictwo

Format

27.5: https://woblink.com/ebook/mroczna-arena-placyd-jankowski-mario-puzo-30894u

Cena:


Bądź moim Bogiem

Autor: Remigiusz Grzela

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.

Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć. co się stało. postanawia ją odszukać. ale nie może nawet przypuszczać. że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.

W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran. w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz. pisarz. dramaturg. Autor zbiorów rozmów ‚Rozum spokorniał’. ‚Hotel Europa’. ‚Wolne’. ‚Obecność’. wywiadów-rzek ‚Marian Kociniak. Spełniony’. ‚Było. więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück. kobieta Solidarności. lekarka Wałęsy’. ‚To. co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny’. książek reporterskich ‚Bagaże Franza K. czyli Podróż. której nigdy nie było’ i ‚Wybór Ireny’ (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum. która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści ‚Bądź moim Bogiem’ i ‚Złodzieje koni’. Barbara Krafftówna grała w jego monodramie ‚Błękitny diabeł’ i komedii ‚Oczy Brigitte Bardot’ (z Marianem Kociniakiem).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4piotr stalmaszczyk, obsesja piękna pdf, audiobooki za free, kamienna małpa, spojrzenia.pl, fitness dla mężczyzn, wojna chocimska potocki, agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży, www napoleonv pl, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko pdf, joe navarro, podchody znaki, ostracyzm, lodołamacz (książka), pod tym samym niebem, kępiński melancholia, atlantis evolution, miedzianka historia, sarah j. maas szklany tron…