Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

19.99: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-jak-z-nia-zyc-dorota-drozd-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-maciej-jedrzejec-129556u

Cena:


:

:

Cena:


PDF

133428: 23.63

https://woblink.com/product-publication/download/133428/pdf

Magdalena Butkiewicz: Autor

Cena:


1

Autor: Jan Charytoniuk

:

Cena:no właśnie, promocja zdrowia pdf, edward gierek dzieci, archeologia zakazana, rozmyślania, książki fantasy warte przeczytania, dariusz kaczor, frankl roman, ego-rcyzmy: poznaj, czym jest i jak działa ego, chiny i japonia, www miau pl, valentin musso, język staroegipski, autodesk inventor 2019, człowiek z wysokiego zamku pdf, katarynka tekst pdf, mroczne materie pdf…