Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim

Autor: Piotr Stelmach

Grzegorz Ciechowski – lider. idol. ikona polskiego rocka

Grzegorz Ciechowski – ikona polskiego rocka. lider Republiki. autor niezapomnianych piosenek. poeta i producent muzyczny. Zmarł młodo i niespodziewanie w 2001 roku. Mimo że od śmierci Ciechowskiego minęło już prawie dwadzieścia lat. muzyka polska nadal nie doczekała się artysty podobnego formatu.

Tego dnia obudzi nas pomruk boży. Żadna z powstałych dotychczas książek o gwiazdach polskiego rocka nie była tak przejmująca. Piotr Stelmach. ceniony dziennikarz muzyczny radiowej Trójki. prowadzi swoją opowieść od 2001 roku – od wiadomości o nagłej śmierci Grzegorza Ciechowskiego i doświadczeniu pustki w świecie muzycznym. poprzez kolejne etapy kariery i życia osobistego artysty. wspomnienie młodości. rodziny. atmosfery miasta dzieciństwa – Tczewa. aż po dzień narodzin.

Gdzie oni są? Ci wszyscy moi przyjaciele? Są w tej książce. Najbliżsi krewni. koledzy. dziennikarze. artystki i artyści. z którymi Grzegorz Ciechowski współpracował. Opowiadają o nim między innymi: Helena Ciechowska (mama). Małgorzata Awad i Aleksandra Krzemińska (siostry). córka Weronika. Małgorzata Potocka. muzycy Republiki: Leszek Biolik. Sławomir Ciesielski. Zbigniew Krzywański i Paweł Kuczyński. a także Jan Borysewicz. Robert Brylewski. Jan Chojnacki. Katarzyna Groniec. Zbigniew Hołdys. Lech Janerka. Kayah. Jan Jakub Kolski. Kasia Kowalska. Tomasz Lipiński. Grzegorz Markowski. Krzysztof Materna. Marek Niedźwiecki. Daniel Olbrychski. Muniek Staszczyk. Kazik Staszewski. Justyna Steczkowska. Michał Urbaniak. Wojciech Waglewski i Jan Wołek.

Oglądam twoją twarz w lunecie. Lżejszy od fotografii… to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Z bogactwa rozmów przeprowadzonych przez Piotra Stelmacha wyłania się obraz konsekwentnego i bezkompromisowego artysty. lojalnego przyjaciela i choleryka. ciepłego. ale wymagającego ojca. Ciechowski jawi się tu też jako humorysta i autor bezlitosnych żartów. które jego współpracowników nieraz doprowadzały do szewskiej pasji. a dziś wspominają je z rozrzewnieniem. Autorowi udało się również dotrzeć do wielu pięknych. zaskakujących. niepublikowanych wcześniej zdjęć i dokumentów.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Szpitalik w dżungli

Autor: Dianne Drake

Doktor Juliette Allen zrezygnowała z luksusowego życia u boku ojca w Indianapolis. znalazła pracę w stolicy Kostaryki. a weekendy spędzała jako wolontariuszka w szpitaliku w kostarykańskiej dżungli. Kierował nim Damien Caldwell. niegdyś chirurg w szpitalu klinicznym w Seattle. Juliette zastanawia się. dlaczego lekarz. który miał do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy. zaszył się w prymitywnej. odległej od świata placówce. On z kolei usiłuje dociec. dlaczego piękna kobieta z bogatego domu ciężko pracuje w dżungli. Coraz bardziej go to intryguje. nie może doczekać się jej kolejnego przyjazdu…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Sytuacja procesowa uczestników postępowania karnego po 1 lipca 2015 roku

Autor: Teresa Gardocka

Opracowanie stanowi wieloautorską monografię poświęconą sytuacji procesowej wybranych uczestników procesu karnego. w jego nowym kształcie normatywnym wynikającym z nowelizacji Kodeksu postępowania karnego ustawami z dnia 27 września 2013 i 20 lutego 2015 r. Zasadniczym i wspólnym akcentem wszystkich tekstów jest wskazanie na nowe uregulowania obowiązujące w prawie karnym procesowym po dniu 1 lipca 2015 r. i związane z tym zmiany bądź też zupełnie nowe uregulowania sytuacji procesowej stron procesowych. osobowych źródeł dowodowych (świadków. biegłych) oraz reprezentantów procesowych stron.

Autorami poszczególnych opracowań są zarówno przedstawiciele doktryny procesu karnego. jak i praktycy. co powoduje że poszczególne tek

25.2: https://woblink.com/ebook/rynkowe-i-technologiczne-oraz-regulacyjne-uwarunkowania-rozwoju-krajowego-sektora-cieplowniczego-andrzej-t-szablewski-127778u

Cena:


ISBN

9788380738737: Wydawnictwo

Format

20.9: https://woblink.com/ebook/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame-127343u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128734/epub

1:

:

Cena:natalia bloch, arkadiusz kierys, boliwia brazylia, daniel żukowski, książka wszystkich rzeczy, tajemnica wyspy flatey, modlitwa o dobrego męża do jana pawła ii, napraw się książka, zarządzanie wiedzą, programowanie w języku r, tadeusz czekalski, księgarnia medyczna online, virion tom 3 kiedy, szydłowski pracownia fizyczna pdf, potęga podświadomości wydanie nowe uzupełnione pdf chomikuj, obca seria, zwarcia w systemach elektroenergetycznych, puzzle matematyczne, oblicza propagandy…