Christmas Teacher Resources

Autor: Leszek Berezowski

Jak narodziła się tradycja kolędowania?

Co znaczyły życzenia kolędników was hail?

Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy?

Kto pierwszy całował się pod jemiołą?

Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę?

Czym różniły się pierwsze christmas crackers od tych dzisiejszych?

W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W książce Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora Leszka Berezowskiego. prowadzonych dla uczniów gimnazjów. szkół średnich i studentów na temat tradycji świąteczn

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

Cena:


ISBN

9788365887337: Wydawnictwo

Format

102.4: https://woblink.com/ebook/nowe-prawo-wodne

Cena:


Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO

Autor: Tadeusz A. Kisielewski

Historia i rola przesmyku suwalskiego – najbardziej zapalnego punktu w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem

Czy przesmyk suwalski jest najbardziej zapalnym punktem w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem? Wielkie manewry „Zapad-2017” z września 2017 r. to jedno z największych wojskowych przedsięwzięć prezydenta Putina. Kolejna demonstracja siły budzi obawy przed powrotem najgorętszych dni zimnowojennego konfliktu. Już w 2009 roku na Białorusi Rosjanie ćwiczyli między innymi atak nuklearny na Warszawę i rajd wojsk pancernych z rejonu Grodna przez Suwałki do obwodu kaliningradzkiego.

Czy Rosjanie wykorzystają część byłych Prus Wschodnich do przerwania lądowego połączenia między Polską a Litwą. Łotwą i Estonią? Według planów NATO. rutynowo przygotowywanych na wypadek zagrożenia. Rosjanie mogą uderzyć na przesmyk suwalski. by połączyć Kaliningrad z Białorusią. a przez nią z rdzenną Rosją.

Książka Tadeusza A. Kisielewskiego. niezależnego analityka stosunków międzynarodowych. nie jest prognozą wydarzeń. lecz ostrzeżeniem. Jakie może być pole bitwy. jak prezentują się potencjały militarne stron ewentualnego konfliktu. jaka jest polityka administracji prezydenta Trumpa. jaki jest stan rosyjskich sił zbrojnych?

Obszerny aneks opisuje genezę Prus Wschodnich. ich podziału między Polskę i Związek Sowiecki oraz prezentuje zaskakującą analizę statusu rosyjskiej części Prus Wschodnich w świetle prawa międzynarodowego.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 38.9


Diavolina

Autor: György Spiró

Tytułowa Diavolina. posługaczka. a potem lekarka przez lata służąca Gorkiemu. jego żonom. kochankom i otaczającemu go tłumowi literatów. donosicieli. naukowców. rewolucjonistów. wydawców. czekistów. artystów. którzy miesiącami i latami żyli na koszt pisarza. pod koniec życia stała się jego ostatnią miłością. Zapiski Olimpiady Czertkowej. bo tak naprawdę nazywała się Diavolina. to fascynująca opowieść o zmaganiach wielkiego twórcy z autorytarną władzą. Choć sam pamiętnik jest fikcyjny. wszystkie pojawiające się w nim postaci i wydarzenia są autentyczne.

Historia Gorkiego odsłania przerażającą rzeczywistość rewolucji wszechobecność potwornego terroru. nienawiść. strach i ogromną liczbę ofiar bezlitosnych inżynierów dusz. Opowieść stawia też odwieczne pytani

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Rzut oka na dzieje orfiki w starożytności i w nowszych czasach

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Z wprowadzenia: „Był czas. niepowrotnie miniony. kiedy to greckość starano się estetycznie pojmować i dopatrywać się w kulturze helleńskiej. zwłaszcza w sztuce. harmonii życia i piękna. która zapewne była udziałem nielicznych poszczególnych jednostek i gościła na szczytach społeczeństwa. nie potrafiła jednak przeniknąć do dolin. by uszczęśliwić powszechność. Taki to świat pogodny i jasny. ale sztucznie wzniesiony ponad warstwę ludową. stworzyli homerowi poeci. nadworni piewcy wielmożów. W porównaniu z poprzednią tak nazwaną mykeńską epoką. pieśni Homera stanowią postęp

:

Cena:


ISBN

9788361710691: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/najwspanialsze-widowisko-swiata-richard-dawkins-32077u

Cena:


:

:

Cena:historia klasówka onet, europa i świat po wiośnie ludów pdf, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie audiobook, słowiańska magia, szczegółowe streszczenie opowieść wigilijna, szałamow opowiadania kołymskie, save us mona kasten pdf, danuta konieczka śliwińska, maria ossowska ethos rycerski i jego odmiany pdf, serca ciemności, chemia lekow, omar el akkad, piąta ewangelia pdf…