Europejskie kino gatunków

Autor: Piotr Kletowski

Książka zawiera pionierską na gruncie polskiego filmoznawstwa próbę opisu fenomenu europejskiego kina gatunkowego. tworzonego w obrębie najważniejszych kinematografii Starego Kontynentu. Odnajdziemy tu szkice poświęcone niemieckim. skandynawskim. włoskim. hiszpańskim i brytyjskim horrorom. reprezentantom lokalnej odmiany science fiction. sowieckiej komedii muzycznej. polskim kryminałom. jak też gatunkom charakterystycznym dla Europy: spaghetti westernom. giallo. filmom erotycznym czy jugosłowiańskim filmom partyzanckim.

Autorzy zamieszczonych w tomie tekstów przybliżają także sylwetki mistrzów kina klasycznego (Jean-Pierre Melville. Sergio Leone. Mario Bava. Tinto Brass. Jesús Franco). jak i twórców współczesnych (Jörg Buttgereit. Nicolas Winding Refn. Bruno Dumont). Publikacja t

33: https://woblink.com/ebook/moze-estera-urszula-poprawska-katja-petrowskaja-139043u

Cena:


1

:

:

Cena:


Sigalin

Autor: Andrzej Skalimowski

Józef Sigalin budował Warszawę przez blisko czterdzieści lat. Wszystkie instytucje i inwestycje. które wyznaczały rytm powojennego życia miasta – Biuro Odbudowy Stolicy. Trasa W-Z. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa. Starówka. Pałac Kultury i Nauki. Zamek Królewski. Trasa Łazienkowska. aż po dolinę Wisły – związane są w ten lub inny sposób z jego nazwiskiem.

Autor. przytaczając liczne. przeważnie niepublikowane dokumenty i relacje. opowiada o życiu pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. Pisze o mieście. które na skutek całkowitego zniszczenia i bezprecedensowej skali odbudowy całkowicie zmieniło swój charakter. Jest to również historia przemian w polskiej architekturze związanych z zadekretowaniem realizmu socjalistycznego. którego Józef Sigalin w pewnym okresie życia był symbolem.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


1

Autor: Jordan Marie

:

Cena:


ISBN

9788381680028: Wydawnictwo

Format

44.5: https://woblink.com/ebook/rak-to-nie-choroba-a-mechanizm-uzdrawiania-andreas-moritz-139408u

Cena:


Nieuprzejmość

Autor: Kochmańska Katarzyna

To książka o przemocy naszej powszedniej. choć nikt nikogo nie molestuje. nie gwałci i nie bije. Tu przemoc ujawnia się w bardziej subtelnych mechanizmach. które wszyscy tak dobrze znamy – szantażach emocjonalnych. grach uczuciowych. trudnych relacjach rodzinnych.

To powieść z kluczem o warszawce wyższej klasy średniej. gdzie wyjście na wernisaż może nieść za sobą więcej niebezpieczeństw niż walka w okopach.

Jest to też książka o samotności i tajemnicy. skrywanej przez główną bohaterkę. która choć wydaje się opowiadać o sobie z ekshibicjonistyczną szczerością. to z lęku przed byciem „nieuprzejmą” pewne sprawy zostawia tylko dla siebie.

Napisana z subtelnym poczuciem humoru i wnikliwą znajomością ludzkiej psychiki Nieuprzejmość po mistrzowsku ukazuje meandry życia pokole

34.3: https://woblink.com/ebook/cukrzyce-mozna-wyleczyc-naturalne-metody-zapobiegania-i-odwracania-skutkow-cukrzycy-typu-2-jason-fung-140571u

Cena:


ISBN

9788381194877: Wydawnictwo

Format

3.9: https://woblink.com/ebook/pale-paryz-bruno-jasienski-juliusz-kaden-bandrowski-139848u

Cena: Juliusz Kaden-Bandrowskijęzyk angielski tryby warunkowe, malcolm xd edukacja, malcolm xd emigracja chomikuj, przekazy duszy, stary człowiek i morze interpretacja, obóz pionierów na krymie, we troje, karolcia zadania do lektury, gardocki prawo karne pdf, samantha young wszystko przed nami, anna szafrańska malwina, spełnienia marzen, współlokatorzy pdf, nasz szkapa, jak pokonać nerwicę…