Powieść w świecie prasy. Bolesław Prus i inni

Autor: Przemysław Pietrzak

Autor bada związki pomiędzy powieścią i prasą w ostatnich trzech dekadach XIX wieku z pewnym „wychyleniem” w czasy późniejsze. Pokazuje. że powieść tego okresu to nie tylko literatura zamieszczona w prasie. lecz także kompozycja na różne sposoby współpracująca z kontekstem gazetowym stron. Czasopismo zaś nie jest zwykłym nośnikiem: kształtuje ono sposób postrzegania rzeczywistości i oddziałuje na zawarte w nim treści literackie.

Autor traktuje dzienniki. tygodniki. prasę humorystyczną jako szczególne nośniki. odmienne od książki i generujące własne dodatkowe znaczenia publikowanych tam utworów. nie zawsze dostrzegalne w późniejszym wydaniu książkowym. Wybrał okres. w którym symbioza literackiej prozy oraz publicystyki uprawianej

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


Stalowe słupy powłokowe

Autor: Sławomir Labocha

Celem książki jest przedstawienie podstaw obliczania i kształtowania konstrukcji słupów powłokowych na podstawie doświadczeń własnych autorów – niejednokrotnie pionierskich w tym zakresie na rynku polskim. W książce główny nacisk położono na aspekty aplikacyjne. Zagadnienia mechaniki stalowych słupów powłokowych oraz zasady kształtowania i obliczania innowacyjnych konstrukcji zilustrowane zostały wieloma praktycznymi przykładami.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 69


Homo nobilis

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy spadkobiercami wartości szlacheckich. Poszukujemy korzeni. otaczamy się rodowymi portretami i herbami. Na szlachecką modłę posługujemy się tytułami ..pan” i ..pani”. Warto badać te wartości. pisać o nich i je przypominać. Bez tego nie będziemy potrafili zrozumieć naszej kultury i współczesnych standardów.

Przełom średniowiecza i czasów nowożytnych przyniósł wiele przeobrażeń natury politycznej. społecznej. ekonomicznej i kulturowej. także w Rzeczypospolitej. Potomkowie dawnych rycerzy stawali się szlachcicami. Nowe czasy to nowe powinności. a wraz z nimi – nowe wzorce osobowe. Specjaliści od władania mieczem musieli przyjąć rolę gospodarnych zarządców. Efektywne kierowanie folwarkiem to tylko jeden z obowiązków tytu

19.9: https://woblink.com/ebook/tiara-i-korona-tom-1-teodor-jeske-choinski-28519u

Cena:


Dopóty życia dopóki nadziei

Autor: Maria Judejko

Wydarzenia prawdziwe. zapamiętane z wrażliwością dwudziestoletniej dziewczyny. Apolonii. Przez przyjaciół zwanej Polą. Walka o przetrwanie. stalinowski terror. zmaganie z niewyobrażalną nędzą i głodem. chorobami oraz tęsknotą za ojczyzną – czyli losy rodziny deportowanej na Syberię w 1940 roku. Jednej z wielu polskich rodzin. Wspomnienia wciąż żyją w pamięci i sercu Poli. Może nieco przybladły. z pewnością czas zatarł niektóre szczegóły. częściowo zasnuł mgłą niepamięci. ale całkiem wymazać. wyrzucić ich z serca nie pozwolił. Żywa prawda wciąż pulsuje. Powieść ta to nie tylko ból. strach i łzy – to przede wszystkim WIARA. NADZIEJA I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 35.9


Sępy skalne. Powieść z Dzikiego Zachodu

Autor: Karol May

Karol May powraca na swój ulubiony Dziki Zachód. aby kontynuować opowieść o Old Shatterhandzie. Po raz kolejny spotykamy legendarnego wodza indiańskiego Winnetou i jego lojalnego przyjaciela. którzy wspólnie ruszają na pomoc tym. którzy akurat ich pomocy potrzebują. Ponownie przekonujemy się też o potędze przyjaźni. dzięki której można pokonać największe trudności.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


1

:

:

Cena:wiesław kozak, zniszcz mnie pdf, halber małgorzata, malarz dusz falcones, dzieci z bullerbyn spis treści, parabellum prędkość ucieczki, ksiazka pdf, salomon historia, dean koontz oczy ciemnosci, likwidator online, łatwe origami dla początkujących, sankofa. nie zmarnuj życia, mma fighter walka pdf, narzeczona na chwilę monika serafin pdf, proces o czary, jewgienij, przechytrzyć, opieka postpenitencjarna, geografia dla maturzysty, cezary obczyński, rzeznik z niebuszewa, gułag anne applebaum, kultura krytyki pdf…