Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część czwarta: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od poł. XI w. aż do upadku niepodległości Słowian zaodrzańskich (1036-1171)

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część czwarta dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od połowy XI w. aż do upadku niepodległości Słowian zaodrzańskich (1036-1171). Współzawodnictwo Polski z Czechami w XI w.: 1. Brak między Słowianami jedności i zgody. 2. Najazd Brzetysława I na Polskę (r. 1038-1039). Interwencja Henryka III na korzyść Kazimierza I. Powrót Kazimierza I do Polsk

:

Cena:


ISBN

9788380835542: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/moja-mama-jest-aniolem-malgorzata-friedel-31803u

Cena:


Film noir i kino braci Coen

Autor: Kamila Żyto

Czym jest kino noir? Jakie relacje zachodzą między kinem noir a neo-noir? W jaki sposób bracia Coen czerpią z tradycji klasycznego filmu noir? Czy ich filmy jedynie „pasożytują” na historii kina. czy jednak stanowią coś więcej niż tylko próbę reanimacji nobliwego przodka? Czytelnik otrzymuje do rąk pierwszą polską monografię. w której tak gruntownie podejmuje się tematykę filmu noir i próbę doprecyzowania tego pojęcia. Zarówno w części pierwszej. dotyczącej rozważań teoretycznych na temat kina noir i neo-noir. jak i w drugiej. na którą składają się interpretacje wybranych filmów braci Coen (Śmiertelnie proste; Ścieżka strachu; Fargo; Człowiek. którego nie było). autorka stara się wypracować własne stanowisko.

W moim przekonaniu na szczególne podkreślenie i docenienie za

Wydawnictwo: Znak

Cena: 20.99


Pamiętnik 3

Autor: Henryk Grynberg

W niniejszym tomie swoich pamiętnikarskich zapisków. datowanych od kwietnia 2014 do lutego 2017 roku przeważnie w McLean pod Waszyngtonem. Henryk Grynberg. prozaik. poeta i eseista. dobitnie komentuje bieżące gry polityczne i międzynarodowe. rewidując przy tym doniesienia mediów. zwłaszcza dotyczące Żydów i Izraela. Dzieli się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i lektur – zwłaszcza na temat Holokaustu – oraz spotkań z czytelnikami. I jak zwykle energicznie polemizuje. Wspomina ludzi. którzy z jego świata odeszli. żegna tych. którzy – coraz częściej – odchodzą. A jednocześnie uważnie obserwuje przyrodę i z poetycką wrażliwością oraz dowcipem i wdziękiem opisuje faunę swojego zakątka. „bezdomne” lisy i sarny – z przychówkiem – które regularnie odwiedzają zapuszczony. zaciszny backyard za oknem jego gabinetu. „towarzysząc” mu godzinami przy pracy. Dramatyczna kompozycja tych emocjonalnych zapisków sprawia. że czyta się je nie jak fragmenty rzeczywistości. lecz fascynującą całość.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 44.9


Walki w obronie granic 1-9 września. Kampania wrześniowa w oświetleniu niemieckim

Autor: Alojzy Horak

Gdy minął pamiętny wrzesień 1939 przy błyskawicznym rozwoju wydarzeń. nie każdy mógł być świadkiem zachowania się polskich żołnierzy. Wielu zasnuły oczy obrazy ewakuacji. odwrotu. załamywania się Naczelnego Dowództwa i aparatu państwowego.

W sercach polskich powstawał żal do własnych żołnierzy. tętniło pytanie: czy spełniliście obowiązek? — Nastrój ten rozumiał wróg. rozpoczynając w przelicznych wydawnictwach drugą kampanię — kampanię oszczerstw. która miała odebrać żołnierzom polskim honor.

 Tę kampanię wróg przegrał. Gdy przyszło złożyć sprawozdanie o polskich bitwach prostym żołnierzom niemieckim. dowódcom plutonów. kampanii. a nie bohaterom tyłów. p

19.9: https://woblink.com/ebook/jak-dbac-o-swoje-zdrowie-henryk-sniezek-31788u

Cena:


Zbiór pism i wyjaśnień urzędowych

Autor: Małgorzata Majewska

W codziennej pracy głównych księgowych czy pracowników pionów finansowo-księgowych wielu kłopotów przysparzają częste zmiany przepisów. sformułowane w sposób niejasny i nieprecyzyjny. Jednak największy problem to rozbieżności w interpretacjach przepisów – każdy przepis prawny powinien być sformułowany w taki sposób. aby możliwa była tylko jedna jego interpretacja.

Pomocne z pewnością są wyjaśnienia wydane przez różne instytucje. A zatem. specjalnie dla naszych Czytelników. przygotowaliśmy zbiór najnowszych pism i interpretacji urzędowych – Ministerstwa Finansów. regionalnych izb obrachunkowych. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwa Edukacji Narodowej i innych. m.in.:

• jak ujmować w księgach rachunkowych refundację wynagrodzeń otrzymywanych z powi

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 44.9


ISBN

9788379503681: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/spirytyzm-i-zycie-pozagrobowe-angelo-zacchi-31611u

Cena:


ISBN

9788380640375: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/sledzenie-poczatku-narodow-slowianskich-wawrzyniec-sawicki-31618u

Cena:


ISBN

9788379504244: Wydawnictwo

Format

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wier

Cena:francuski pocałunek co to jest, pamiętnik nicholas sparks pdf, jacek banaszkiewicz, zakuty w stal, dojrzałość procesowa organizacji, kolorowanka zwierzogród, teoria sterowania pdf, napraw się książka, książka biologia, szczęśliwy singiel, więzień zendy, tomb raider plaża wraków, emigracja z galicji do ameryki, alien izolacja poradnik, niezniszczaln, martwe ciala, de walden gałuszko…