Wydawnictwo

Prószyński i S-ka: Format

31715

https://woblink.com/product-publication/download/31715/epub: 1

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Bałagan. jaki zostawisz

Autor: Carlos Montero

Fascynujący thriller psychologiczny nagrodzony prestiżową Premio Primavera

Raquel jest typową hiszpańską trzydziestolatką: nie ma dzieci. pracuje dorywczo. ma za sobą epizod depresyjny. a jej mąż jest bezrobotnym pisarzem. Kiedy w końcu udaje się jej zdobyć półroczne zastępstwo w szkole średniej w Novariz. nie waha się ani chwili. Jednak senne i mroczne miasteczko od początku budzi jej niechęć. Kiedy dociera do szkoły. dowiaduje się. że Viruca. poprzednia nauczycielka. popełniła samobójstwo. Już pierwszego dnia pracy Raquel otrzymuje anonimowy liścik z narysowaną szubienicą i pytaniem:

„A tobie ile czasu zostało do śmierci?“

Raquel chce dotrzeć do prawdy. Co stało się z Virucą? Czy to samo przydarzy się i jej? I dlaczego niektóre ślady prowadzą do jej męża?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych

Autor: Jan Czupajłło

Niniejsza publikacja stanowi praktyczny poradnik umożliwiający poprawną realizację robót budowlanych i wykończeniowych. Oprócz wskazania przyczyn powstawania usterek budynków i budowli. prezentuje najskuteczniejsze sposoby ich unikania oraz usuwania. Autor w przystępny sposób przedstawia ryzyka oraz zasady poprawnego wykonywania wielu prac wykończeniowych. jak m.in.: izolacje. podłoża. posadzki. tynki. malowanie. ślusarka. stolarka. obróbki blacharskie. elewacje. dachy.

Książka skierowana jest przede wszystkim do wykonawców. projektantów oraz inspektorów nadzoru. Stanowi także doskonałe źródło wiedzy dla studentów ostatnich semestrów kierunku budownictwo.

Zasadniczym celem Autora było wskazanie wielorak

149: https://woblink.com/ebook/podstawy-pielegniarstwa-tom-1-barbara-slusarska-danuta-zarzycka-31990u

Cena: Danuta Zarzycka


Prawdziwa Ginny Moon

Autor: Benjamin Ludwig

Nazywam się Ginny Moon. Podobno postrzegam świat inaczej niż większość z was. Mam poważny problem. który muszę jak najszybciej rozwiązać. ale nie mogę się skupić. bo elektroniczne plastikowe dziecko nie przestaje płakać. Może przestanę je słyszeć. jeśli włożę je do walizki. przykryję kocem i wsunę pod łóżko. Zupełnie jakbym odepchnęła ten hałas w głąb mózgu. Bo mózg jest wewnątrz głowy. W takim bardzo ciemnym miejscu. gdzie nikt poza mną nic nie może zobaczyć. Wkładam elektroniczne plastikowe dziecko do walizki i zaczynam zgarniać koce. Kładę je na buzi niemowlaka. potem jeszcze biorę poduszkę i kilka pluszaków. Domyślam się. że za kilka minut hałas ustanie. Bo żeby płakać. trzeba oddychać. Wzruszająca historia autystycznej czternastolatki. która szuka bliskości w kolejnej rod

31: https://woblink.com/ebook/regula-nr-1-marta-guzowska-karolina-macios-31873u

Cena:


Krucjata dzieci

Autor: Tullio Avoledo

Mediolanowi grozi nowa zagłada atomowa. a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy mają szansę. czy też – jak poprzednio – religijni fanatycy prowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty. które zajęły ruiny Mediolanu. czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam. gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu. i po czyjej jest On stronie?

Znany i ceniony w rodzinnych Włoszech powieściopisarz powraca do naszego uniwersum. by wyznaczyć w nim nowy poziom odniesienia. Jeśli istnieje w Uniwersum Metro 2033 autor. którego nie zawahałbym się nazwać prawdziwym mistrzem. to jest nim Tullio Avoledo. Potrafi być twardy. a nawet okrutny. ale umie też wzruszyć do łez – wie. jak poruszyć czułe struny duszy. I robi to od samego początku.

Dmitry

59: https://woblink.com/ebook/wstep-do-informatyki-jacek-lembas-rafal-kawa-31922u

Cena: Rafał Kawapan romantyczny leisa rayven pdf, echo z otchłani chomikuj, karolcia karty pracy pdf, masażystka erotyczna, tango streszczenie, podstawy zarządzania organizacjami, robert skiba, jak sie nie zabic i nie zwariowac pdf, żywoty pań swawolnych, słownik terminów literackich, średniowiecze polskie i powszechne, scenariusze teatralne dla dorosłych, ojciec chrzestny pdf, pan samochodzik i templariusze książka, słodziutki, niepełnosprawność psychiczna, inżynieria ruchu drogowego teoria i praktyka pdf, angielski dla dzieci pdf, hanna lemańska, homoseksualizm w historii, nie szukaj mnie, jordan marie…