ISBN

9788379760701: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/cwaniaki-piotr-bojarski-137465u

Cena:


Rzecz wyobraźni

Autor: Kazimierz Wyka

Artykuły umieszczone w niniejszym zbiorze pochodzą z różnych okresów. kiedy o poezji pisałem. Najstarsze liczą lat dwadzieścia. najnowsze powstały latem 1956 roku i później. Nie są to wszystkie wystąpienia moje w zakresie poezji. jest to przecież bardzo poważna ich większość. Uzasadnienie przedruku dostrzegałem w tym. że odczytując po wielu latach dawniejsze i najdawniejsze spośród nich. na ogół zgadzałem się z wypowiadanymi w nich ocenami. a szczególnie sposobem prowadzenia analizy poetyckiej. Wydawało mi się i wydaje. że w ocenie poezji chyba mniej i rzadziej się myliłem aniżeli w sądach o prozie. Czy szkice pisane ostatnio pomieszczą się również w tym uzasadnieniu. na to w chwili obecnej nie można udzielić odpowiedzi.

Tytułów niniejszego tomu nie zamieszczam mimo to w porządku chronol

0: https://woblink.com/ebook/angielski-fiszki-na-telefon-i-tablet-katarzyna-fratczak-138997u

Cena:


Saladyn

Autor: Geoffrey Hindley

Niezwykły charakter i kariera Saladyna stanowią klucz do zrozumienia bitwy pod Hittinem. upadku Jerozolimy i niepowodzenia trzeciej krucjaty. Saladyn zjednoczył kraje muzułmańskie toczące ze sobą nieustanne walki. podbił większość państw krzyżowców i zmierzył się z królem Anglii Ryszardem Lwie Serce w jednej z najsłynniejszych konfrontacji w dziejach średniowiecznych wojen. Książka Geoffreya Hindleya to pełne pasji. doskonale napisane studium życia i czasów niezwykłego. wszechstronnego człowieka. który zdominował Bliski Wschód w drugiej połowie XII wieku. Wraz z autorem przyglądamy się bliżej temu wybitnemu władcy. a także poznajemy ówczesny świat muzułmański.

Opowieść o błyskawicznym awansie Saladyna na wyżyny władzy w Egipcie. Syrii i Palestynie. o jego podbojach. intrygach i op

34.99: https://woblink.com/ebook/rewolwer-duane-swierczynski-rafal-lisowski-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-joanna-niczyj-138172u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/139842/epub

1:

:

Cena:


Pocałunek szpiega

Autor: Erin Beaty

Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg. teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa. wyjeżdżającego na kolejne misje wojskowe. Kolejnym zadaniem kapitana Alexa Quinna jest wyszkolenie nowego oddziału – ale czy rzeczywiście tylko o to chodzi?Gdy Sage domyśla się prawdziwego celu tej misji. wykorzystuje okazję. by ponownie przysłużyć się królestwu. a przy tym towarzyszyć swojemu narzeczonemu.Alex nie jest jednak zachwycony obecnością ukochanej na trudnej misji. zaś jej upór i jego skrytość tylko pogarszają sprawę. Jak poradzi sobie Sage. gdy zrządzeniem losu zostanie oddzielona od reszty oddziału i wbrew swojej woli zapuści się daleko na terytorium wrogiego kraju? Czy w nowym miejscu zdoł

34.8: https://woblink.com/ebook/nierozwiazane-zagadki-historii-aron-paul-janusz-pultyn-138688u

Cena:


Między nami chaos

Autor: Samuel Miller

Życie osiemnastoletniego Arthura wali się w gruzy. kiedy dostaje sądowy zakaz zbliżania się do swojej byłej dziewczyny. traci stypendium i szansę na dobre studia. Chcąc ukrócić nieco jego destrukcyjne zachowanie. ojciec wysyła go na pewien czas do wujostwa.

Tam Arthur odkrywa dziennik swojego dziadka. słynnego pisarza. który pięć lat wcześniej na tydzień przed śmiercią wyruszył nagle w zagadkową podróż. Jej celu nie znał nikt z rodziny. a co gorsza – nikt nawet nie próbował się dowiedzieć. co się w tym czasie wydarzyło.

Podążając za wskazówkami. które znajduje w dzienniku. Arthur próbuje odtworzyć ostatnie dni życia swojego dziadka. Chce się dowiedzieć. kim naprawdę był. czego szukał tysiące kilometrów od rodzinnego domu i… czy rzeczywiście nie żyje.

:

Cena:aksjologia pedagogiczna, widzenie księdza piotra pdf, mistrzowie słowa, słodkie rozkosze pdf, władcy świata, zaburzenia wodno elektrolitowe, kanon literatury polskiej, genetyka sprawdzian gimnazjum, frywolni.net, kazimierz pityński, opłaty w transporcie morskim, wyniki badań laboratoryjnych, malowany człowiek księga 2…