Imperium boga Hanumana

Autor: Piotr Kłodkowski

Indie są miejscem. które fascynuje. intryguje i poraża skrajnościami. To tu premier. niczym dawni monarchowie. paraduje w marynarce. na której złotą nicią kazał wyszyć swoje inicjały. podczas gdy na ulicach miliony nadal żyją w nędzy. To nad Gangesem mimo archaicznego systemu kastowego rozwijają się najnowsze na świecie technologie. To w Indiach – mimo że dominuje tu hinduizm – za kilkanaście lat będzie mieszkać największa na świecie społeczność muzułmanów.

Dzięki pełnionej funkcji autor tej książki mógł wejść za zamknięte drzwi. Spotykał się z mężami stanu. potężnymi biznesmenami. wpływowymi dziennikarzami. a nawet artystami z Bollywood – jak choćby z Amitabhem Bachchanem. który czczony jest w jednej z hinduistycznych świątyń. Nie unikał rozmów ze zwykłymi ludźm

:

Cena:


Śpioch. Matka i syn. Spotkanie. Utwory sceniczne

Autor: Rafał Andrusiewicz

O trudnych występach na scenie zwanej życiem.

Cykl trzech sztuk traktujący o spotkaniach – łatwiejszych i trudniejszych. dłuższych i krótszych. Bo przecież człowiek nieustannie się z kimś spotyka – najczęściej z innymi ludźmi. z bliskimi. z ich wyobrażeniami na jego temat. z oczekiwaniami i niespełnionymi ambicjami. z uczuciami i chęciami. Ale nieustannie musi się także mierzyć z samym sobą – ze sobą takim. jakim zawsze chciał być. i ze sobą takim. jakim jest. ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami i życiowymi potknięciami. Bo życie to cykl spotkań. Które z nich jest najtrudniejsze? Bohaterowie tej książki – uwikłani w różne problemy i relacje. krytyczni wobec siebie oraz innych – cały czas poszukują odpowiedzi na to pytanie. 19: https://woblink.com/ebook/przybysz-piotr-tyminski-127702u

Cena:


Wydawnictwo

MT Biznes: Format

126576

https://woblink.com/product-publication/download/126576/epub: 1

Cena:


Dziewczyna ze snów

Autor: Michał Gałwa

Siedemnastoletni Jake Hopkins przeprowadza się do Iglastych Wzgórz. które są rodzinnym miasteczkiem jego zmarłej w tajemniczych okolicznościach matki. Chłopak. od dziecka śniąc wyłącznie koszmary. myśli. że gdy odkryje rodzinną tajemnicę. wyleczy się ze swojej przypadłości. Jednak koszmary się nasilają. a Jake zauważa w nich realne zagrożenie nie tylko dla niego. ale i dla ludzi w jego otoczeniu. Szukając prawdy i racjonalnego wyjaśnienia dla niemożliwego. zaczyna powoli popadać w obłęd. Autodestrukcyjny obłęd. który pogłębia tylko pozornie senny klimat Iglastych Wzgórz.

– Wczorajszej nocy podczas swoich marzeń sennych przeżyłeś coś. co określa się terminem rêve lucide.

– To jakaś choroba? – zapytałem z lekką trwogą w głosie.

31.9: https://woblink.com/ebook/marzenia-z-terminem-waznosci-agnieszka-dydycz-125720u

Cena:


Państwo. szkoła. klasy

Autor: Przemysław Sadura

Polscy rodzice (i dzieci) wprost uwielbiają szkołę. Tyle że brytyjską. jak wyemigrują. Dlaczego tę polską potępiają w czambuł. choć jej wyników zazdroszczą nam… Brytyjczycy? Czemu rolnicy. fryzjerki i hydraulicy podstawówki – poza wuefem i rówieśnikami – nie cierpią. a zawodówkę wspominają dobrze? Od kogo słyszymy legendy o gimnazjalnej Sodomie i Gomorze. choć przemocy było tam najmniej ze wszystkich rodzajów szkół? Po co i jak studiuje w Warszawie chłopskie dziecko z mazurskiej wsi. córka profesorskiej pary z Warszawy. syn nauczycielki spod Radomia? I wreszcie – czy PiS zaprowadza dziś w szkole porządek. pogłębia chaos. a może niszczy jeden z lepszych systemów oświaty w Europie?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9


Uraz kręgosłupa

Autor: Jerzy Kiwerski

Niezależnie od tego. jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego. ma on poważne konsekwencje tak fizyczne. jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach. częściowa lub całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu. z którymi musi się zmierzyć osoba. która go doświadczyła. Zmienia się życie zarówno osoby. która doznała urazu. jak i jego rodziny. Można powiedzieć. że tak jak łamie się kręgosłup. tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony proces rozciągnięty w czasie. w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie. rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.

49: https://woblink.com/ebook/laboratorium-w-szufladzie-zoologia-marta-alicja-trzeciak-126878u

Cena:


Niewidoczne cienie

Autor: Bressa Zbigniew

„Poczuła się otępiała. Myśli płynęły wolno. Odległe i wyciszone. jakby otulone gęstymi obłokami. W jej krwiobieg przenikały składniki mikstury i narkotyki. Serce łomotało jak oszalałe. Zmieniały się nastroje. Raz opadały jej powieki. za chwilę czuła się podniecona. Ręce i nogi miała jak z ołowiu. Oddech – szybki i chrapliwy.

Zanurzyła się w cudownych doznaniach. Poczuła uczucie rozkoszy rozchodzące się od piersi ku podbrzuszu. Zadrżała i zaskomlała jak niemowlę”.

Fragment książki

Shirley – młoda. ambitna dziewczyna zakochuje się w nieodpowiednim kandydacie. Pewnego dnia wracając od ukochanego zostaje uśpiona i zgwałcona przez wynaturzonego mordercę. Po kilku miesiącach rodzi syna. W umyśle przestępcy rodzi się podejrzenie. że to jego dzieck

10: https://woblink.com/ebook/u-podnoza-szczytow-bressa-zbigniew-126573u

Cena:harvey karp, audiobook opium w rosole, papuzińska asiunia, angielski rozmówki, biegnąca z wilkami ebook, socjologia kultury, meyrink golem, czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia, książki pdf do pobrania, rygweda pdf, terroryzm w afryce, mike omer, psy stalina, tomasz rożek książki, funkcje zespolone, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa bień, mężczyźni nadzy, dzikie pragnienie pdf, najdawniejsze dzieje ziem polskich, bogowie i herosi, szklany tron wieża świtu pdf, spiewajcie pl, roman pdf, anna badura…