Przybłęda

Autor: Tomasz Siwiec

„Przybłęda”. to historia Jacka Pęgowskiego – bezdomnego alkoholika. który znajduje schronienie na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych. Tam postanawia po raz kolejny zerwać z nałogiem. Nie jest to łatwe zadanie. ale mieszkańcy zaczynają tolerować obecność ‚nowego lokatora’. a to okazuje się dla niego ogromnym wsparciem.

Wkrótce jednak staje się coś nieoczekiwanego…

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

:

Cena:dzikie łabędzie pdf, how to jak, umysł milionera dawid piątkowski, randka z hugo bosym, émile durkheim, statystyka podręcznik pdf, zmowa byłych żon, jesienna republika, tułaczka odyseusza, analiza decyzyjna, proaktywne, greenglass house, wylecz się sam pdf, netografia przykład, bankowosc detaliczna, okularnik bonda pdf, zdążyć przed panem bogiem online, krótka rozprawa między trzema osobami panem wójtem a plebanem, sołdat, piekło na ziemi…