Ty. Twoje dziecko i szkoła

Autor: Ken Robinson

W książce Ty. Twoje dziecko i szkoła Ken Robinson:

– wyjaśnia. na czym polega dobra edukacja- podpowiada. co możemy zrobić jako rodzice. aby zapewnić naszym dzieciom odpowiednią edukację

– pokazuje. jak wspierać dzieci w systemie szkolnictwa albo poza nim. jeśli taką decyzję podejmiemy.

 Ty. Twoje dziecko i szkoła to książka dla rodziców. którzy chcą towarzyszyć dzieciom w ich edukacji. a dzięki temu zapewnić im szczęśliwe życie. wolne od presji i stresu. To praktyczny przewodnik. dzięki któremu rodzice będą mogli aktywnie uczestniczyć w edukacji dzieci i pomagać im w odkrywaniu wrodzonych talentów. 

Autor opiera nie tylko na doświadczeniu zawodowym. ale także prywatnym. Na ponad 300 stronach najnowszej książki udziela głosu z

:

Cena:


Rozbitki

Autor: Juliusz Verne

Ogólnym tematem powieści jest rozwój autonomicznej społeczności ludzkiej. nie podlegającej żadnej władzy.

Powieść opowiada historię tajemniczego człowieka imieniem Kaw-dier (co w języku miejscowych Indian oznacza Dobroczyńca). który mieszkał w Magellanii. czyli na obszarze wokół Cieśniny Magellana. ziemi w owym czasie nietkniętej jeszcze przez cywilizację i nie należącej do żadnego państwa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Grunt to rodzinka! Siedem zasad szczęścia rodzinnego

Autor: Michel Martin-Prével

Poprzez swoją książkę Michel Martin Prével pomaga nam odkryć na nowo i podtrzymać stare prawdy. Autor jest wdowcem. ojcem trójki dzieci i księdzem. W swojej posłudze towarzyszy wielu parom małżeńskim w ich trudnościach. W Grunt to rodzinkapodkreśla. że to właśnie małżeństwo jest źródłem rodziny. która może codziennie uświęcać się przez życzliwość. wzajemne przebaczenie i wychowywanie dzieci do autentycznej miłości.

Książka ukazuje fundamenty rodziny. której struktura tak mocno zmieniła się w ostatnich czasach. Autor książki napełnia nas otuchą. że mimo rozchwiania wynikającego z różnych wzorców kulturowych i uwarunkowań prawnych. jesteśmy w stanie stworzyć zdrową rodzinę. Daje recepty. jak kształtować życie familijne pod okiem Boga. konstruując spis prostych porad – reguł życia małżeńskiego. reguł Bożej obecności w rodzinie. reguł przeżywania trudności rodzinnych i innych. Zachęca również do poznania własnej świadomości poprzez rozwiązanie zawartych w tekście testów. W Aneksie zawarto między innymi fragmenty z Biblii oraz modlitwy.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99


Rozbrojeni

Autor: Anna Gavalda

Życie jest piękne. choć czasem bywa smutne. nijakie i monotonne…

Bohaterki i bohaterzy siedmiu opowiadań francuskiej mistrzyni prozy psychologicznej czują się samotni. opuszczeni. niekochani. gorsi. Dlatego zamykają się w sobie. topią smutki w barach. rozdrapują rany. Wszystko zmieniają przypadkowe spotkania. spontaniczne rozmowy. uzdrawiająca bliskość drugiego człowieka. Wtedy odsłaniają swoje słabości oraz znajdują siłę. aby zmierzyć się ze swoim życiem.

Te pełne delikatności i szczerości opowiadania odblokowują także coś w nas samych. Anna Gavalda opanowała do perfekcji efekt katharsis.

Gavalda ma niesłychany talent do dawkowania radości i smutku. Potrafi wycisnąć łzę z oczu czytelnika i równocześnie ją obetrzeć.

Lire

O czym opowiada ten chór głosów pod batutą autorki? O samotności i bólu. jaki niesie utrata. Także o magii spotkania i sile miłości.

Le Figaro

Czysta przyjemność czytania.

La Parisienne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Gragezon

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie

Autor: Marie Paul Curley

Książka siostry Marie Curley może posłużyć lekturze duchowej. medytacji lub osobistej modlitwie. będzie też nieocenioną pomocą przy adoracji Najświętszego Sakramentu. Autorka odkrywa bogactwo średniowiecznej modlitwy Anima Christi. na której opiera się tekst tytułowej pieśni. Dzięki odwołaniom do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. a także propozycjom hymnów i pieśni. z których część – w oprawie muzycznej Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego – znalazła się na dołączonej płycie CD. zachęca do osobistej kontemplacji Chrystusa i tajemnic wiary. Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie stanowi też praktyczny przewodnik po paulińskiej godzinie adoracji.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Panny i wdowy. Tom 1

Autor: Maria Nurowska

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic – od powstania styczniowego. aż do upadku komunizmu – za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością. ale zawsze pozostaje jedno – dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady. w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.

W 1 tomie: rok 1864. Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko – obowiązki wobec rodziny. męża. dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian. prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem. ale ich szczęście trwa krótko.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek. m.in. ‚Hiszpańskie oczy’. ‚Listy miłości’. ‚Miłośnicę’ – fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek. opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – ‚Mój przyjaciel zdrajca’. ‚Księżyc nad Zakopanem’. a w ostatnich latach ‚Drzwi do piekła’. ‚Dom na krawędzi’. ‚Wariatkę z Komańczy’. ‚Bohaterowie są zmęczeni’ i ‚Dziesięć godzin’. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech. we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku

Autor: Agnieszka Drummer

Język angielski

Poziom B2 – C1

Komunikacja. a zwłaszcza korespondencja nie tylko w świecie biznesu. zmieniła się w ostatnich latach diametralnie.

SMS-y. e-maile. komunikatory. profile społecznościowe – Facebook. Google+. Twitter czy globalne sieci kontaktów typu LinkedIn to współczesne metody komunikacji.

Znajdziesz tu liczne przykłady formułowania poprawnych listów biznesowych. e-maili. składania zamówień. rezerwacji czy reklamacji. Słownictwo i zwroty zaczerpnięte są ze współcześnie używanego w biznesie angielskiego. a w ich przyswojeniu pomagają ćwiczenia językowe. Znajdziesz tu spektrum tematów i słownictwa związanego z bankowością. księgowością. zarzadzaniem. handlem międzynarodowym. PR. reklamą i marketingie

39.9: https://woblink.com/ebook/nieuniknione-kevin-kelly-128519u

Cena:prognozowanie ekonomiczne teoria przykłady zadania pdf, ph kotler, metodologia badań definicja, jak umysł rośnie w siłę gdy mózg się starzeje, kuba błaszczykowski książka pdf, wyśpij się, przewodnik turystyczny po polsce, co to są artykuły henrykowskie, byłam kochanką arabskich szejków pdf za darmo, angielski dla początkujących ćwiczenia pdf, księga wszystkich dusz deborah harkness, kontuzje biegacza, elliot aronson człowiek istota społeczna, albert camus dżuma pdf, małgorzata węgierska, elem klimow, jacek hołub, znani abstynenci, sennik przesłuchanie, kolejne 365 dni fragmenty, psychiatryk po angielsku, piotr skowron, nazywam się maria skłodowska curie pdf, anoreksja pdf…