Berezowska

Autor: Małgorzata Czyńska

Przed wojną źle. po wojnie jeszcze gorzej. W dwudziestoleciu Maję Berezowską i jej śmiałe rysunki prześladowały bigotki. po 1945 roku – ideolodzy socrealizmu. Ona sama zupełnie się tym jednak nie przejmowała. Rysowała nawet w Ravensbrück. Jej modelkami były współwięźniarki i strażniczki. Tym pierwszym dodawała ducha. drugie traktowała koniunkturalnie.

Urodzona w belle époque. współtworzyła artystyczny mit dwudziestolecia. Przyjaźniła się z malarzami i poetami. Z Karolem Szymanowskim wymieniali pełne czułości listy. Zawsze otaczała się pięknymi ludźmi. pięknymi przedmiotami i kwiatami. I w twórczości. i w życiu pozostawała wierna sobie i swojej sztuce. Poczucia humoru nie traciła nawet w szarej powojennej rzeczywistości.

Małgorzata Czyńska opisuje kobietę. której los to materiał na porywający serial. Pytanie tylko. czy znalazłby się reżyser odważny na tyle. by pokazać nam Maję bez cenzury.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788381193757: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/forex-decoded-paul-walker-138797u

Cena:


Słowiańskie siedlisko. Dar Rzepki

Autor: Rzepiela Monika

Związek Dziewanny i Dobromira zakończył się tragicznie. Ukąszona przez jadowitą żmiję młoda żona i matka przed śmiercią łączy dłonie Rzepki i swego męża. wyrażając pragnienie. by się pobrali i zostali rodzicami małego Radosława. W niedługim czasie Rzepka rodzi bliźnięta – Milenę i Ludomira – które wychowują się razem z synem Dziewanny. 

Mijają lata i dzieci dorastają. Każde poznaje miłość i musi wybrać własną drogę. na której szczęście przeplata się z bólem. radość ze smutkiem. a nadzieja z rozpaczą. Taki już jest człowieczy los. że raz dobro. raz zło rozdaje. a bohaterom nie pozostaje nic innego. jak się podporządkować.

Napisana z epickim rozmachem powieść ukazuje świt nowych idei będących konsekwencją przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Św

29.9: https://woblink.com/ebook/na-koniec-swiata-ewa-maja-mackowiak-137726u

Cena:


Drugie życie rzeczy

Autor: Grażyna Krynicka

Powieść rozpoczyna się od trzęsienia ziemi w życiu trzydziestotrzyletniej bohaterki. po czym – zgodnie z receptą Alfreda Hitchcocka – napięcie stopniowo narasta.

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas. to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi jak zechce. Ta książka jest właśnie o tym. O wydarzeniach. które pojawiają się nieoczekiwanie. o rzeczach. które mówią i o ludziach. którzy stają się lepsi. nawet jak czynią zło.

Powieść zaczyna się jak w dowcipie: żona wraca z delegacji kilka dni wcześniej i nie uprzedza o tym męża. Jednak Marii wcale nie jest do śmiechu. kiedy zastaje swojego męża w małżeńskim łóżku z obcą kobietą. Zszokowana. ucieka do mieszkania. które kupiła s

11.5: https://woblink.com/ebook/klub-pickwicka-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139443u

Cena:sprawdzian z polskiego klasa 2, maria starnawska, sławomir mrożek słoń pdf, motoryczność człowieka pdf, tomasz orzechowski, dalej jest noc, podstawy anatomii i fizjologii człowieka pdf, zabić pattona, opowieść wigilijna ebook, mark twain pamiętniki adama i ewy, kocjan chemia, remonstracja, wampir z kc pdf, test quenouille, preparatyka organiczna, lukasz albanski, turgieniew ojcowie i dzieci, dragon age inkwizycja zachodnie podejście, bracia slater 2 pdf, matematyka dla inżynierów…