Siła serca

Autor: Jerzy Bandrowski

Książka opowiada historię życia majora Zaruty. wspaniałego i bardzo zdolnego pilota. z którym nikt nie mógł się równać w jego naturalnym środowisku – w przestworzach.

‚Nigdy nie powinniśmy zastrzegać się przeciwko cudom. my. którzy wiemy. że nawet pod chmurami są aniołowie. mający nas w swojej opiece. Skrzydła daje nam motor. a moi bracia drodzy. czyż motor nie jest naśladownictwem serca ludzkiego? A jakiemż niewyczerpanem źródłem cudów jest serce ludzkie! Pamiętajcie dobrze. iż najlepsze motory najdoskonalszych aparatów zawodzą. kiedy zawiedzie serce. Zaś ono to ma do siebie. że iskrami. które wyrzuca z siebie. ożywia serca słabsze i mnoży siłę ich… A tak tworzy się łańcuch motorów niezwyciężonych i potęgą swoją zwalczających wszystko. jak na przykład wy. którzy zwyciężyliści

:

Cena:


Oblubienica morza

Autor: Michelle Cohen Corasanti

Długo wyczekiwana powieść autorki bestselleru „Drzewo migdałowe”.

Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami.

Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia. Próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka. poznaje lekarza. Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Udaje mu się wyjechać do USA. gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa przeszłości. 

Rebeka. osiemnastoletnia Żydówka. sprzeciwia się złemu traktowaniu arabskich społeczności przez jej rodaków. Zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak. jak straszne mogą b

109: https://woblink.com/ebook/dermatologia-w-praktyce-czesc-1-magdalena-czarnecka-operacz-128153u

Cena:


Pierścionek z cyrkonią

Autor: Krzysztof Piotr Łabenda

Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią„ to opowieść o młodzieńczej miłości. która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach.

Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967. gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum. a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008. kiedy spotykają się przypadkowo. już — jak to się mawia — jako osoby po przejściach.

„Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca. a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości.

Piotra Bonerskiego poznajemy tuż po tym. jak zostaje wdowcem. Jest zmęczony emocjami towarzyszącymi mu przez ostatnie dni oraz przeżyciami minionych lat. Wyraźną ulgę przynosi mu decyzja o posegregowaniu rzeczy Ewy. Odczuwa niezwykle kojący spokój… Ten stan psychiczne

Wydawnictwo: Od deski do deski

Cena: 25.01


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299doktor dolittle i jego zwierzęta ebook, ewa stachowska, lolek skosowski, java programowanie praktyczne od podstaw, gerokinezjologia, socjotechnika. sztuka zdobywania władzy nad umysłami pdf, sprawdzian z przyrody klasa 4 dział 1, ochrona i konserwacja zabytkowych założeń ogrodowych, pocałunek zdrajcy pdf, krzysztof miller, poziomy inteligencji, receptura apteczna pdf, peryferie miasta, eliza khemissi…