Farba znaczy krew

Autor: Zenon Kruczyński

Myśliwi to pasjonaci i miłośnicy przyrody. Lasy. łąki i bagna znają jak własną kieszeń. O zwyczajach zwierząt wiedzą wszystko. Potrafią opowiadać o nich godzinami. nie kryjąc zachwytu dla piękna natury. Tak chcą być postrzegani. A jednak nie wystarcza im podglądanie z ukrycia. podziwianie z daleka. Zabijanie zwierząt uzasadniają tradycją. odwiecznym rytuałem. Przed opinią publiczną usprawiedliwiają się koniecznością utrzymania naturalnej równowagi w przyrodzie i ochroną upraw.

Tę książkę napisał człowiek. który był przez wiele lat częścią środowiska łowieckiego. Zrozumiał jednak nie tylko. że zabijanie jest złe. Odkrył także. że za pasją do polowania kryje się obsesja sprawowania kontroli nad światem. poczucie siły i władza. I pieniądze. bo myślistwo to także potężny biznes.

https://woblink.com/product-publication/download/30292/epub: 1

Cena:


Mój ojciec. mój przyjaciel

Autor: André Stern

Dobrze wiemy. że przemoc. lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do takich umiejętności. jak uważność. empatia. szacunek. a nawet czerpanie przyjemności i radości z życia – umiejętności. które są słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach. nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego ta książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej. troskliwej i motywującej relacji między ojcami a synami.

Prof. dr Gerald Hüther. neurobiolog

Mały Arno Stern jeździ swoim czerwonym samochodzikiem po podwórku. kiedy nagle woła go matka: „Arno. odstaw samochód i chodź szybko!”. Tak zaczyna się w 1933 roku uciec

24: https://woblink.com/ebook/uchwycic-zywiol-ken-robinson-lou-aronica-30960u

Cena: Lou Aronica


Córka wiatrów

Autor: Magdalena Kordel

Nowa seria autorki bestsellerowego ‚Anioła do wynajęcia’

Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku. ale trzyma się na uboczu. wiedzie spokojne. choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia.

Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan. Konstancja jest przekonana. że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża. powstanie listopadowe. rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia. że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi. dostrzega sprawy. które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero począt

13.53: https://woblink.com/ebook/ceremonialy-andrzej-turczynski-30485u

Cena:


Okup krwi

Autor: John Boyle

Pierwsza taka książka. w której autor wnikliwie przygląda się kwestii współczesnego piractwa i wsłuchuje się w głosy wszystkich stron krwawego konfliktu

Po raz pierwszy w historii marynarki wojenne wszystkich światowych supermocarstw zjednoczyły się w walce przeciwko wspólnemu wrogowi – kilku tysiącom niedożywionych. zabiedzonych mężczyzn i chłopców. Ludzie ci ściśnięci w malutkich. otwartych łodziach oddalają się od rodzinnych brzegów na odległość nawet półtora tysiąca kilometrów. John Boyle to prawnik. który został filmowcem. Podczas tworzenia materiału dla National Geographic dotyczącego wojny z somalijskimi piratami prowadził rozmowy z ofiarami po wszystkich stronach konfliktu. Niezwykle złożona natura problemów. z którymi się zetknął. przykuła jego uwagę. Zjawisko współczesnego pira

27: https://woblink.com/ebook/kompania-sloni-vicki-constantine-croke-30702u

Cena:


Działalność sezonowa – rozliczenia podatkowe na przykładach

Autor: Tomasz Krywan

Nie wszystkie rodzaje działalności gospodarczej mogą być prowadzone przez cały rok. Specyfika niektórych rodzajów działalności gospodarczej powoduje. że mogą być one prowadzone tylko przez część roku. tj. w sezonie. W publikacji omówiono na konkretnych przykładach zasady rozliczania VAT. podatku dochodowego oraz podatku od nieruchomości od działalności prowadzonej sezonowo.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9krajowa administracja skarbowa pdf, dran z manhattanu pdf, julian wiatr, świat na rozdrożu pdf, lot orła, inne teksty kultury, audiobooki pl, sapiens harari, divinity original sin tworzenie przedmiotów, pruc, soma poradnik, chomikuj chyłka, l.a. casey kane pl pdf, leśmian erotyki, matematyka kl 3 podstawowa, zielnik pdf, wit urban, ibuk.pl za darmo, asiunia pdf za darmo, jezioro bodeńskie książka…