Nawiedzony dwór

Autor: Candace Camp

Lady Olivia nigdy nie dbała o opinię towarzystwa i nie bała się wygłaszać swoich sądów głośno i dobitnie. Zwłaszcza jeśli dotyczyły seansów spirytystycznych popularnych wśród dobrze urodzonych dam. Na jednym z nich poznaje lorda Stephena St. Legera. Stephen zachwycony demaskatorskimi umiejętnościami Olivii zaprasza ją do swojej posiadłości. gdzie po śmierci najstarszego z braci mają miejsce trudne do wyjaśnienia zdarzenia. Zaintrygowana Olivia przyjmuje zaproszenie i już pierwszej nocy sama doświadcza niepokojącej wizji…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


Przekaz Elfi Nitche

Autor: Alena Mrazova

„Przekaz Elfi Nitche” Aleny Mrazovej to opowieść po trosze o każdym z nas. Bo nikt przecież nie jest oderwany od korzeni. nikt nie jest wolny od refleksji dotyczącej własnej przeszłości. przodków. Nikt nie jest również wolny od zastanowienia się: kim jestem i dlaczego jestem taki a nie inny? Zastanawiamy się niejednokrotnie. czy nosimy w sobie jakieś fragmenty naszych prababek. dziadków a jeśli tak. to jakie… Alena Mrazova w swoim „Przekazie…” oprowadza nas po świecie. który jednocześniejest i daleki. i bardzo. bardzo bliski. Odnajdujemy w jej opowieści. między innymi. tęsknotę za bezpowrotnym: Gdzie są mieszkańcy tego miasta? Zasnęli na półkach bibliotecznych. między wierszami? Czy jednak jest to zniknięcie zupełnie bezpowrotne? Czy też wraca… choć by smakiem miętowych cukierków zjadanych zachłannie w dzieciństwie? Opowiadanie Aleny Mrazovej to rodzaj wędrówki. w którą zabiera ona Czytelnika. Wędrówki pełnej zarówno scen realistycznych. jak i swego rodzaju magii. Pisarce udało się połączyć te dwa światy w sposób ciekawy. bez trudu podróżujemy (wraz z małą przewodniczką Elfi Nitche) przez czasoprzestrzeń. Autorka uświadamia nam. jak ogromną siłę i znaczenie posiada nasza pamięć. Droga z przeszłości do przyszłości (a może z przyszłości do przeszłości?) bywa. niestety. bolesna: Tylko w oddali słyszę stukot kopyt czarnych koni.Tam jest moja droga. która prowadzi aż po horyzont w innym kraju. w tym samym krajobrazie. (…) Zużyte podeszwy rozpadają się. palce nóg zagłębiają się w pyle. W tej poetyckiej prozie odnajdziemy również zadziwienie i mnóstwo typowo egzystencjalnych refleksji (wzbogaconych między innymi o nawiązania do muzyki i świata baśni). Odnajdziemy lęk przed nawałnicą cywilizacyjną. która niekiedy wydaje się być zbyt brutalna. a wszelkie stacje i ślady pamięci są dla niej bez znaczenia. Może dlatego autorka pisze: Chcę wyłączyć XXI wiek. jednak nie mogę znaleźć kontaktu. „Przekaz Elfi Nitche” jest również opowieścią o tym. jak ważny jest dialog międzypokoleniowy. jakim śladem odciska się w naszej pamięci i jak potrafi tę pamięć uruchomić. Myślę sobie. że Czas i Pamięć to dwa słowa. z którymi mocno związany jest „Przekaz…” Aleny Mrazovej. Czytając. nie sposób oprzeć się wrażeniu. że… Nie ma przeszłości ani przyszłości. Jest tylko wszechogarniająca teraźniejszość – jak twierdził Henri Bergson. Monika Maliszewska-Gruca

Wydawnictwo: Albus

Cena: 25


ISBN

9788380699229: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/wolontariuszka-marek-harny-18511u

Cena:metagenealogia, feliks net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi film, niki segnit, audiobook psychologia, statystyczny drogowskaz 2 pdf, gry snowboard, manifest komunistyczny, księgarnia ebook za darmo, złotokap choroby, narrenturm audiobook, kredyt hipoteczny książki pdf, neuromarketing książka, wizerunek policji, depesze herr, metody badawcze, medycyna chińska w praktyce pdf, john hick…