ISBN

9788328707825: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/witajcie-w-polsce-jerzy-danilewicz-133371u

Cena:


Trzecia siostra

Autor: Joanna Marat

Są w różnym wieku i z różnych ojców. Spotykają się w Warszawie. by pochować matkę. Nathalie – najstarsza z nich – grywa role rosyjskich emigrantek w amerykańskich serialach klasy B. Jej przyjazd po ćwierćwieczu nieobecności wywołuje silne emocje w dwóch młodszych – topiącej smutki w alkoholu neurolożce Agacie i Miłce. zakonnicy w wieku chrystusowym. Już na lotnisku rozpoczyna się regularna wymiana ognia. Fochy są amunicją podręczną. łatwą w użyciu. choć nie zawsze celną. Trwa nieustanny pojedynek na miny i pogardliwe spojrzenia.

W ferworze działań wojennych rodzi się pytanie: która z nich jest tą trzecią – nie do pary? A na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna bohaterka – szefowa matriarchalnego klanu. znienawidzona wiejska kuternoga. bajstruk. komuszyca. marcowa docentka. amatorka czarnych aut i cudzych mężów.

Opowieść o braku kobiecej solidarności. powtarzalności rodzinnych historii i o tym. że czasem należy dokończyć niedokończone. wyrzucić trupa z rodzinnej szafy i przestać uciekać.

Joanna Marat – autorka powieści o losach kobiet z historią w tle. między innymi cyklu gdańskiego. na który składają się dwa tomy: ‚Jedenaście tysięcy dziewic’ i ‚Madonny z ulicy Polanki’. Z natury bardziej jątrzycielka literacka niż pocieszycielka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 19.58


ISBN

9788375156089: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/piersi-kristi-funk-135646u

Cena:bestie i barbarzyńcy pdf, totalitaryzmy, efekt motyla co to, dziewczyna miesiąca, bajka dla dorosłych, becky chambers, intryga lj shen pdf, tess gerritsen umrzeć po raz drugi, techniki zapamiętywania książka, naprawdę spoko, prowokatorka, tragizm w literaturze, szóstka wron pdf, honoré de balzac książki, obliczanie dawek leków przykłady, dżuma albert camus, krzysztof cybulski, hermetyzm pdf…