Baśnie braci Grimm wydanie drugie

Autor: Bracia Grimm

Wydanie drugie

Baśnie braci Grimm (niem. Kinder- und Hausmärchen) – zbiór baśni spisanych przez niemieckich pisarzy i językoznawców. braci Wilhelma i Jacoba Grimmów i opublikowany w roku 1812 (tom I) i w roku 1815 (tom II). Zbiór ten. powstały na podstawie wieloletnich badań podań. mitów i opowieści ludowych. stał się klasyką literatury. przetłumaczoną na wiele języków.

Bracia Grimm w publikowanych baśniach zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. stąd charakterystyczne dla tych opowieści okrucieństwo. W świecie tych baśni panowało zwykle żelazne prawo moralne – dobro i przezorność zwycięża niegodziwość.

Wydawnictwo: Psychoskok

Wszystkie kochanki naszego taty

Autor: Manula Kalicka

Zwariowana opowieść o dwóch siostrach wychowywanych tylko przez ojca. Ciepła i krzepiąca – dowodzi. że nawet najtrudniejszy problem można rozwiązać. korzystając z inteligencji i poczucia humoru. Dowcipne dialogi. niesamowite przygody i kolejne barwne damy serca ojca wprowadzające się do domu w podwarszawskiej miejscowości.

Karolina ma piętnaście lat. Paulina sześć. Kiedy pewnego dnia mama oznajmiła im. że znika. do opieki nad dziewczynkami zmusza ich ojca. a swojego byłego męża. muzyka rockowego – Eryka. Ten. nie mając pojęcia o wychowywaniu dzieci. korzysta z pomocy niezrównanej babci Fredzi i gosposi Honoraty. a sam generuje kolejne problemy.

Ta nietypowa rodzina jest mądra. szalona. złośliwa i serdeczna.
Jak ta książka.

Powieść jest wznowieniem książki. która wcześniej ukazała się pod tytułem ‚Tata. one i ja’.

Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała 10 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika ‚Polityka’. Pracowała jako bibliotekarka. producentka konfekcji damskiej. prowadziła księgarnię. obecnie prowadzi agencję literacką.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

janusz turowski, anna matuszyńska, angielski w medycynie, polskie wulgaryzmy, zwiadowcy 2 pdf, żuk grabarz, mama kazała mi chorować pdf, małgorzata trzaskowska, bogaty biedny różni mentalnie, imobi opinie, książka karolcia, most do therabiti, oczyszczanie umysłu z negatywnych myśli, ogień i krew 2, gęsia skórka książki, poradnik inżyniera spawalnictwo, ada arendt, punkt zero…