Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz. Tom 2

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

W drugim tomie Matylda i Daniel odnaleźli swoich rodziców. których uważali za bezpowrotnie utraconych.

 

Cała rodzina w komplecie wypływa w dalszy rejs badając jaskinie Jukatanu i przemierzając olbrzymią dżunglę. a wszystko to po to. aby odnaleźć zaginioną piramidę i odkryć sekret Majów.

Niestety awaria łodzi zmusza ich do dłuższego postoju.

W zimnej i wietrznej Patagonii natrafiają na kolejny element łamigłówki. która zbliża ich do jej rozwiązania.

Matylda i Daniel stają u wrót królestwa umarłych.

Czy są bezpieczni? Czy uda im się rozwiązać zagadkę Majów?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 17.99


Pierwszy taniec

Autor: Izabela Żak

Książka pt.’Pierwszy Taniec’ to pierwszy na rynku polskim poradnik tańca dla nowożeńców. Dedykowany przede wszystkim nowożeńcom. ale skierowany do par. czy singli. chcących rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Książka krok po kroku poprowadzi przez wszystkie etapy przygotowań skupiając się na istotnych szczegółach – od zaplanowania nauki. poprzez wybór metody nauczania. instruktora. rodzaju tańca. muzyki. po pomoc w urozmaiceniu wystąpienia.

Oczywiście oprócz praktycznych wskazówek. w książce znaleźć można również:

  • pomocne. sprawdzone metody i porady Z BEZPŁATNYM DOSTĘPEM DO FILMÓW ON-LINE;
  • gotowe utwory muzyczne z dopasowanym rodzajem tańca;
  • odpowiedzi na pytania. których nie udzieli żadna szkoła tańca:

– czy Pierwszy Taniec jest kon

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Pamięć operacyjna

Autor: Ewa Lipska

Poprzedni tomik Ewy Lipskiej nosił tytuł Czytnik linii papilarnych. W dwa lata po jego premierze wybitna poetka proponuje czytelnikom ponad dwadzieścia nowych wierszy zebranych w tom zatytułowany Pamięć operacyjna.

Zestawiając te tytuły. można odnieść wrażenie. że autorka jest zafascynowana światem technologii lub też wiąże z nim jakieś szczególne obawy. Tak jednak nie jest. Najważniejsze miejsce w nowych wierszach Ewy Lipskiej zajmujemy — jako źródło fascynacji jak i lęków — my. ludzie. My. którzy „zjadamy miłość. wypluwamy pestki”. którym „migocze lampka: boarding time”. którzy. starając się „nie drażnić historii”. obserwujemy. jak „nadchodzi awaria świata”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji pdf, zagłodzić raka, on pytania intymne, bad boys go to hell, stanley kubric, francuska opowieść, autor komedii miarka za miarkę, kody sukcesu, podnieś głowę, mein kampf po polsku pdf, europejski model socjalny, gdańskie studia azji wschodniej, kobieta w oknie mobi chomikuj, rodzina jako system pdf, ewa zaraka, andrzej wąsek, pilot ci tego nie powie, głód hamsun, gotlib, kamienica pod szczęśliwą gwiazdą tom 2…