ISBN

9788328707252: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/szklane-zadlo-bartlomiej-swiderski-30976u

Cena:


Wzniesienie

Autor: Milen Ruskow

Napisana stylizowanym. niepowtarzalnym językiem powieść. wciąga od pierwszej strony w wir dramatycznych wydarzeń i komicznych sytuacji. z maestrią przeplatanych barwnymi opisami i „filozoficznymi” rozważaniami bohaterów.

Jest rok 1872. W Bułgarii pod panowaniem tureckim toczy się walka o wolność. o prawo do tożsamości narodowej. o język. sztukę. literaturę i religię. Jest to czas odrodzenia narodowego. także czas działalności rewolucyjnej. partyzanckiej i zbójnickiej.

Czytelnik poznaje tę rewolucyjno-rozbójnicką rzeczywistość z perspektywy słabo wykształconego. prostolinijnego Gicza i jego wiernego towarzysza Asencza. Uzbrojeni w pistolety i książki buntownicy wyruszają z miasta Koteł. by przyłączyć się w górach do jednej z grup rewolucjonistów. Razem z nimi biorą udział w napadz

:

Cena:


Otello. Ten nowy

Autor: Tracy Chevalier

Lata siedemdziesiąte. Dyplomata z Ghany przeprowadza się z rodziną na

przedmieścia Waszyngtonu. Jego syn. jedenastoletni Osei. już pierwszego

dnia w nowej szkole zaprzyjaźnia się z najpopularniejszą uczennicą.

Znajomość szkolnej gwiazdy i jedynego czarnoskórego ucznia

nie wszystkim przypada do gustu…

Przejmująca opowieść o zazdrości. przyjaźni i dyskryminacji

napisana przez autorkę Dziewczyny z perłą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 32.92


Historia Jakuba

Autor: Tadeusz Słobodzianek

Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie. który dowiaduje się. że nie jest tym. kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość. ale we współczesnym świecie. w którym trzeba jasno określić swoje pochodzenie. wiarę czy narodowość. zaczyna coraz bardziej odczuwać swoją inność i obcość. a próby scalenia swojej  osobności w spójną całość raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody. które od tragizmu chroni śmiech i tocząca się wartko. niemalże burleskowa akcja.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


Jak być uczonym

Autor: Michał Heller

Najbardziej odczuwalną przyjemnością związaną z uprawianiem nauki nie jest stan posiadania wiedzy. lecz proces jej zdobywania. Przygoda pioniera. odkrywcy… Wysiłek i ryzyko… I droga. którą się pokonuje. Ale czy przyjemność byłaby aż tak wielka. gdyby się jednak nie było przekonanym. że droga ta dokądś prowadzi i że warto tam zmierzać?

Michał Heller dzieli się własnymi doświadczeniami w przeżywaniu wielkiej. choć – jak pisze – trudnej przygody. jaką jest uprawianie nauki. Może być ona źródłem ogromnej przyjemności związanej z  odkrywaniem tajemnic świata. ale wymaga także wiele wysiłku i poświęceń. To niezwykle inspirująca lektura dla ludzi młodych. którzy dopiero wkraczają na naukową ścieżkę. Zawiera wiele praktycznych rad jak rozwijać swoje zdolności i jak godzić pracę twórczą z codziennym życiem.

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012). Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013). Granice nauki (CCPress 2014). Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015). Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii  (CCPress 2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 30.9


Uzdrawiające zmiany

Autor: Henry Cloud

Uzdrawiające zmiany to książka napisana przez uznanego specjalistę. który dzieli się z czytelnikiem doświadczeniem zgromadzonym w trakcie wieloletniej pracy jako terapeuty. Posługując się przykładami swoich pacjentów i ich drogi do wyzdrowienia Dr Cloud podpowiada. jak rozwiązywać problemy. z którymi często borykamy się my lub nasi bliscy. Uświadamia. że każda rana w naszym sercu ma swoja przyczynę zarówno w naszym doświadczeniu. jak i naturze człowieka. którą opisuje Biblia. Wskazuje na rozwiązania. które pozwolą na uleczenie zranień z przeszłości i zbudowanie trwałych. opartych na miłości relacji. Cały czas w umiejętny sposób łączy szeroką wiedzę o psychice człowieka popartą praktyką w szpitalu klinicznym z głęboką wiarą i doświadczeniem Boga. 

20.4: https://woblink.com/ebook/wiara-nadzieja-i-podejmowanie-decyzji-gary-zimak-krzysztof-zabawa-31481u

Cena:


Tysiąc spokojnych miast

Autor: Jerzy Pilch

Entuzjastycznie przyjęta powieść Jerzego Pilcha – pełna literackich odniesień. ironii. melancholii. a przede wszystkim groteski. w której dzieciństwo zderza się z siermiężną rzeczywistością. a liryczne opowieści z wątkiem sensacyjnym.

Jest upalne lato 1963 roku. tajemnicze letniczki morfinistki taszczą w głąb lasów babilońską kołdrę. Jerzyk podąża śladem swojej pierwszej miłości. wiecznie pijany pan Trąba snuje domysły o jasności jako atrybucie Szatana. Arcymajster Swaczyna okazuje się „najbogatszym człowiekiem świata”. W tym czasie naczelnik poczty oraz pan Trąba w towarzystwie Jerzyka planują zamach na I sekretarza Władysława Gomułkę za pomocą chińskiej kuszy. w końcu zamachowcy docierają do stolicy i stają przed oknem I sekretarza…

„Jeśli śmiech jest najlepszym lekarstwem. to szczęśliwi czytelnicy tej wspaniałej książki z pewnością cieszyć się będą doskonałym zdrowiem aż do końca swych dni” – komplementował powieść amerykański recenzent magazynu „Kirkus Reviews”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27gogol mikołaj, pięcioksiąg mojżesza, układ gazowo parowy, sayaka murata, południe hiszpanii, kolejne 365 dni pdf chomikuj, dead island solucja, owsiak finanse publiczne, zachowanie prozdrowotne, anna grzegorczyk, system finansowy w polsce pietrzak, modernizm literatura, język pisany, zbigniew białas rutka, stalin i naukowcy, barbara rogowska, czy człowiek to zwierze, brandon sanderson elantris, mickiewicz sonety odeskie, misja 100 pdf, książki magazyn do czytania pdf, mistrz i malgorzata audiobook…