https://woblink.com/product-publication/download/28379/pdf

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788301191238: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/projektowanie-elementow-maszyn-z-wykorzystaniem-programu-autodesk-inventor-pawel-pluciennik-28577u

Cena:


Collected Short Stories. Volume 9

Autor: Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes is a fictional consulting detective in London 1880-1914 created by Scottish author and physician Sir Arthur Conan Doyle. Holmes. master of disguise. reasoned logically to deduce clients’ background from their first appearance. He used fingerprints. chemical analysis. and forensic science. This volume contains the final set of twelve Sherlock Holmes short stories written by Arthur Conan Doyle. The stories are not in chronological order. and the only characters common to all twelve are Holmes and Dr. Watson. The stories are related in first-person narrative from Watson’s point of view. In general the stories in The Adventures of Sherlock Holmes identify. and try to correct. social injustices. Holmes is portrayed as offering a new. fairer sense of justice.

Wyd: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9zarządzanie finansami rutkowski, typy osobowości test do druku, hermia stone, krzysztof piróg, powiem ci coś, leksykon krzyzowkowy, pypcie, powieść franza kafki, la casey kane pdf pl chomikuj, historia polski średniowiecze, fiszki hiszpański pdf, orwell 1984 ebook, cena wolności sezon 2, nowe przygody pana samochodzika pdf, jan hartman żona, andrzej paradysz, jak jeździć oszczędnie, finansowanie oświaty, krzysztof horubski, adam eberhardt…