ISBN

9788395125935: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/wiersze-pod-choinke-elzbieta-walczak-139382u

Cena:


Wszystkie kroniki wina

Autor: Marek Bieńczyk

Warren Winiarski. wybitny winiarz kalifornijski. powiada. że wino pozwala dopełnić w nas to. co niedopełnione. dokończyć to. co niedokończone. Trudno lepiej określić. czym jest wino jako substancja magiczna. która czyni z jego wielbicieli nieformalną sektę rozproszoną po całym świecie. Właśnie tę magię próbuje zgłębić Marek Bieńczyk w kronikach pisanych od lat.

„Przyjemność bycia winomanem jak stado szympansów na wielu siedzi gałęziach”. czytamy w jednej z nich. Marek Bieńczyk – znany pisarz. laureat Nagrody Literackiej Nike 2012 – z pasją. ale też z humorem. śmiechem i dystansem opowiada o winie na różne sposoby. Albowiem przyjemność płynąca z wina polega nie tylko na degustowaniu. na duchowych uniesieniach czy na poznawaniu tajników produkcji. Równie ważna jest gawęda. opowieść.

11.5: https://woblink.com/ebook/oliver-twist-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139457u

Cena:


Nie do pomyślenia.

Autor: Helen Thomson

Wyobraź sobie. że gubisz się we własnej kawalerce. że wokół ludzi dostrzegasz aureolę. że pamiętasz każdą minioną chwilę… Puść wodze fantazji i spojrzyj na świat inaczej niż wszyscy. choćby oczami tygrysa albo kogoś. kto namacalnie czuje ból innych ludzi. Spróbuj pomyśleć. jak to jest żyć w przeświadczeniu. że się już nie żyje. albo z dnia na dzień zmienić osobowość. Potrafisz? Helen Thomson przez lata jeździła po świecie i spotykała się z osobami mającymi rzadkie zaburzenia pracy mózgu. W efekcie powstał zbiór osobliwych historii życiowych. przedstawionych nie tylko z perspektywy lekarzy. lecz przede wszystkim osób. które postrzegają świat kompletnie inaczej niż reszta ludzi. Chcesz przeniknąć tajemnicę uczuć. kreatywności oraz poznać mechanizmy. które pozwalają nam zrozumieć nas samych? Chciałbyś nauczyć się doznawać halucynacji „na życzenie” lub osiągnąć mistrzostwo w zapamiętywaniu? A może chcesz jedynie zrozumieć. jak to jest. kiedy trzeba sobie radzić w życiu. będąc jednocześnie niezwykłym przypadkiem medycznym? Jedno jest pewne. po lekturze tej książki zaczniesz myśleć nieszablonowo – całkiem nie do pomyślenia! Oliver Sacks stwierdził kiedyś. że by naprawdę dobrze zrozumieć inną osobę. należy skupić się na uważnej i cichej obserwacji jej życia. myślenia. codzienności. Dopiero wtedy można przeniknąć tajemnicę. (…) Uznałam. że nadszedł czas. aby ponownie wcielić pomysł Sacksa w życie. uwzględniając dorobek neurologii zgromadzony przez ostatnie trzydzieści lat. Chciałam jednak spojrzeć na ludzi obdarzonych niezwykłym mózgiem nieco inaczej. okiem przyjaciela. wejść do ich świata. zadać im pytania. jakich naukowcy unikają. Chciałam poznać historie z ich dzieciństwa. dowiedzieć się. jak odnajdują się w świecie. Odkryłam. że historie ich życia układają się w większy obraz. pozwalający wnioskować o tym. jak działa mózg każdego z nas. Dowiedziałam się przy okazji. jak dokonywać lepszych wyborów. bardziej świadomie postrzegać rzeczywistość. a nawet jak zyskać pewność. że się wciąż żyje.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


ISBN

9788365614223: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tablica-z-macondo-stanislaw-baranczak-139890u

Cena:


ISBN

9788381680394: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/dodatkowe-lata-latwe-cwiczenia-na-pelna-sprawnosc-ciala-i-umyslu-w-kazdym-wieku-f-schnack-g-elstner-frank-elstner-140718u

Cena: Frank Elstner


GrubSon. Na szczycie

Autor: Przemek Corso

Czy można zaplanować swoje życie? Ile tak naprawdę kosztują decyzje które podejmujemy? Jaką cenę mają talent i spełnione marzenia? Jak ważna jest odpowiedzialność za słowa? Czym tak naprawdę jest rodzina? Czy wszystko w dzisiejszych czasach jest na sprzedaż? Jak pogodzić życie w trasie z byciem mężem i ojcem? Co się dzieje. kiedy po pracy trzeba wrócić do domu?

Poznajcie GrubSona. chłopaka z Rybnika!

To nie jest biografia! To opowieść o ciężkiej pracy i muzycznej drodze na szczyt… oraz wszystkim tym co jest później.Zabawna i inspirująca. choć czasami słodko-gorzka i zmuszająca do refleksji.

Dwuliniowa narracja oraz rozmowy z rodziną. bliskimi współpracownikami i artystami. O GrubSonie. jego życiu i decy

54.5: https://woblink.com/ebook/uszkodzenia-autoimmunologiczne-ukryta-przyczyna-chorob-jak-wyeliminowac-otylosc-chroniczne-zmeczenie-i-inne-grozne-objawy-o-bryan-tom-140721u

Cena:dariusz turek, agresja książki pdf, the kissing booth pdf, nowe oświecenie, wiedza bezuzyteczba, sadura, język w mediach masowych, szkice miast, strategie szachowe, socjologia kultury, pamiętnik z powstania warszawskiego tekst, swiat bez konca, podstawy prawoznawstwa pdf, łysol i strusia, goleman inteligencja emocjonalna pdf…