ISBN

9788394173128: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/hotel-kalifornia-san-francisco-1975-85-marek-majewski-17780u

Cena:


ISBN

9788377469507: Wydawnictwo

Format

56.9: https://woblink.com/ebook/strategia-blekitnego-oceanu-wydanie-rozszerzone-w-chan-kim-renee-mauborgne-18055u

Cena: Renée Mauborgne


(Nie)napisane arcydzieło. Znaczenie „Dziennika” w twórczości Andrzeja Kijowskiego

Autor: Agnieszka Tomasik

Andrzej Kijowski zostawił po swojej śmierci kilkadziesiąt małych. niepozornych notesów. Spisywał w nich zwierzenia o twórczych lękach. projekty i próbki literackie. fragmenty felietonów. komentarze polityczne i barwne obrazki z życia pisarzy w PRL-u. Dziennik pisał „zamiast” wielkiej powieści. o jakiej stworzeniu marzył. w chwilach twórczej jałowości i gdy wydarzenia polityczne nabierały rozpędu. Paradoksalnie zapiski te okazały się fascynującą autobiografią i najważniejszą książką Andrzeja Kijowskiego. (Nie)napisane arcydzieło to wielowymiarowy portret bohatera swoich czasów. sumiennego świadka wydarzeń drugiej połowy XX wieku. wrażliwego poszukiwacza religijnej tożsamości. pisarza przeżywającego męki artysty i potyczki z cenzurą. zmagającego się z upływającym czasem. chorobą i własną słabością.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


ISBN

9788377858264: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/rzeka-zbrodni-jaroslaw-jakubowski-18540u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 725 (10/2015)

Autor: autor zbiorowy

Jak feminizm zmienił nasze postrzeganie rzeczywistości społecznej? Dlaczego bywa zawłaszczany przez popkulturę i politykę? Co naprawdę wzmacnia kobiety. a co nie pozwala im wyjść poza utarte schematy?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


Ostatnie lato w Nebrasce. Ostatnie lato w Nebrasce

Autor: Nele Neuhaus

Nebraska. lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Szesnastoletnia Sheridan. śliczna adoptowana córka wpływowych i zamożnych Grantów. mieszka z rodziną na prowincji. Monotonia życia. zaściankowość ludzi i złośliwości macochy przytłaczają niezwykle zdolną dziewczynę. Na szczęście jest ciotka Isabella. są książki. konie i muzyka. którą Sheridan kocha ponad wszystko. Jest też szkolny zespół muzyczny i jego lider. Brandon. Biblioteka ciotki odkrywa przed Sheridan nieznany świat. pełen pasji. wolności i namiętności. Kolejni mężczyźni: pomocnik na farmie. jeździec rodeo i pisarz pokazują jej wszystkie odcienie miłości i zmysłowości. Czy światem naprawdę rządzi seks? Czy jest w nim miejsce na miłość?

W tym samym czasie Sheridan znajduje pamiętniki tajemniczej Carolyn. któr

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


Stare dobre małżeństwo

Autor: Mander Mander

Wszystko co się w życiu dzieje. Można ująć w pewne ramy. Kochanka się z żony śmieje. Bo je różnią kilogramy.   A wyraźna jest różnica. Bo choć waga wszystko zmieści. Ale zwykle kochanica. Lżejsza kilo jest trzydzieści.   Weźmy męża i kochanka. Choć wygląda to na kpiny. Lecz różnicy widzi fanka. Zwykle jakieś pół godziny.   W małżeństwie różnie bywa. Lecz się czepiać nie ma czego. Bo choć ciągle lat przybywa. To nie znajdziesz nic lepszego.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10tania książka newsletter, pilipiuk zaginiona, dziarski dziadek książka, waldemar chrostowski, zwiadowcy 2, prawo w turystyce, dzisiaj umrzesz ty, krzyżówka dla 6 latka, niepełnosprawność intelektualna książki, zaawansowany python, starogrecka gwardia, czynnosci procesowe, przekręt paulina świst pdf, rola praw człowieka we współczesnym świecie, izabella wentz blog…