Reifstein albo Podróż Trzech Króli

Autor: Michał Kruszona

Andrzej. pochodzący z małego miasteczka Reifstein. jak tysiące Wielkopolan trafia na front pierwszej wojny światowej. Chęć zysku okazuje się dla niego ważniejsza od narodowej solidarności i Andrzej staje się denuncjatorem jednego z polskich towarzyszy broni. W nagrodę za wzorową postawę pruskiego żołnierza zostaje zabrany z frontu i skierowany do Iłowej. do majątku księcia Hochberga. Stamtąd. poprzez Rumunię i Turcję. jedzie do Afryki. gdzie ma dbać o interesy Hochberga. Tak zaczyna się jego podróż…

Opowieść jest pretekstem do ukazania niełatwych relacji polsko-niemieckich. Jest też ważnym głosem przypominającym o poległych w czasie pierwszej wojny światowej Wielkopolanach i Ślązakach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34.9


ISBN

9788328707566: Wydawnictwo

Format

29.6: https://woblink.com/ebook/nareszcie-mam-czas-jolanta-sawicka-tony-crabbe-32151u

Cena:konrad lektura, pielęgniarstwo transkulturowe pdf, bitwy które zmieniły bieg historii, paradoks literatura, zębnik rysunek wykonawczy, byłam kochanką arabskich szejków pdf za darmo, wielki gatsby pdf, międzymorze szczerek, marketing kotler, wycena przedsiębiorstw, kielar turska, jack campbell zaginiona flota, jak ze, książka kucharska dla cukrzyków pdf, aleksandra szymczyk, chiny japonia, baśnie wolnego rynku, dariusz kala, idealny świat, zmierzch memy, medioznawca, rysa igor brejdygant, bezpieczeństwo lotnicze, diet coaching pdf, bo wolność krzyżami się mierzy…