ISBN

978: Artur Adamczyk

Zaprezentowane w książce treści potwierdzają tezę. że członkostwo Polski w UE przyczyniło się do zmian struktury polskiej gospodarki. wzrostu znaczenia politycznego oraz postępu cywilizacyjnego naszego kraju. Można oczywiście zadać pytanie. czy okres ten można było wykorzystać lepiej. czy można było uniknąć błędów i osiągnąć większy sukces? Pytanie to jednak należy postawić nie tylko polskim decydentom. ale głównie politykom europejskim. którzy nie umieli ustrzec Europy. a przede wszystkim strefy euro. przed wieloma skutkami światowego kryzysu.

***

Analizując minioną dekadę. trzeba postawić kolejne pytania związane z dalszą obecnością Polski w UE: czy pogłębiać naszą integrację. wchodząc do strefy euro. a jeżeli tak – to kiedy? Jak prowadzić dalszą politykę wsc

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788328711211: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/sztuka-leniuchowania-o-szczesciu-nicnierobienia-ulrich-schnabel-viktor-grotowicz-135081u

Cena:


:

:

Cena:


Ben Gurion.

Autor: Shapira Anita

Książka o Ben Gurionie jest nie tylko polityczną opowieścią. Poznajemy „przywódcę narodu”. ale także człowieka. Zamieszczone w książce fragmenty listów pokazują obszary. do których najtrudniej jest dotrzeć badaczowi. Prof. Anicie Szapirze to się udało. Dzięki książce dowiadujemy się nie tylko o kolejnych politycznych inicjatywach Ben Guriona. ale także o jego emocjach. smutkach. gorszych i lepszych stronach charakteru.

Autorka interesująco pokazuje jak polityka stopniowo podporządkowała sobie jego życie prywatne: po ceremonii zawarcia małżeństwa. młody małżonek udał się na spotkanie partyjne. a spóźnienie usprawiedliwił… ślubem. Książka o Ben Gurionie jest także ciekawą lekcją polityki. jest opowieścią o tym jak rodzą się nowe idee i działania polityczne. jak zmieniają się. doświad

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Między prawami. Prochem i cieniem

Autor: Vera Eikon

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP. nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania. często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz. jak nigdy dotąd. przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa – Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi. którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie: Czy były oficer został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia i zawiedzenie sprawiły. że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący z nim „materiał na gang

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 35.9


ISBN

9788394601089: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/apokryf-juliana-bernas-krzysztof-133647u

Cena:


Ja. ssak. Co łączy nas z gorylem. wielorybem i nietoperzem

Autor: Liam Drew

Brytyjski bestseller o człowieku i innych zwierzętach

Wszystko zaczęło się podczas meczu piłkarskiego. To był skok ofiarnego bramkarza. Liam Drew wystawił się na strzał. który — jak się okazało — dostarczył mu niesamowitego bólu i zarazem rozpoczął jego biologiczną fascynację. Bolesne uderzenie piłki zainspirowało go do szukania odpowiedzi na pytanie. dlaczego zdecydowana większość samców ssaków nosi jądra w tak niebezpiecznym miejscu…

Gdy jednak. mimo incydentu na boisku. autor w końcu doczekał się narodzin córki. pchnięty zwierzęcym instynktem rodzicielskim rozpoczął zgłębianie kolejnych tematów. zagadnień i czynności — z pozoru ludzkich. a tak naprawdę typowych wszystkim ssakom. od ważącego 150 ton płetwala po dwugramową ryjówkę.

„Ja ssak. Co łączy nas z gorylem. wielorybem i nietoperzem” to holistyczne spojrzenie na naturę człowieka i innych zwierząt. Liam Drew w przystępny i pełen pasji sposób przedstawia historię ewolucji i mechanizmy kierujące życiem ssaków. Udowadnia przy tym. że w każdym człowieku drzemie zwierzę. a otaczające nas czworonogi często pokazują bardzo ludzkie oblicze.

„Znakomita mieszanka nauki i dowcipu. która przypadnie do gustu zarówno miłośnikom biologii. jak i laikom. Świetna lektura.”

How It Works

„Drew zgłębia temat tak wnikliwie. że poczujesz dumę z bycia ssakiem.”

Booklist

„Drew doskonale oddaje ekscytację odkryciami naukowymi. łącząc fachowe informacje z interesującymi ciekawostkami z historii naturalnej. Jest się czym rozkoszować.”

Publishers Weekly

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 40.9technologie informacyjno komunikacyjne, pilch spis cudzołożnic, ewa kraus, magdalena gawrońska, jan karski biografia, benjamin graham inteligentny inwestor, krzysztof krol ksiazki, james kalat biologiczne podstawy psychologii pdf, bajki violety, franciszek ksawery dmochowski, audiobook olga tokarczuk, ucieczka do miłości pdf, kontra miłoszewski, numerologia 31, wayne dyer pokochaj siebie, katarzyna targosz, i like to, głód knut hamsun, rodzaje problemów badawczych, mitomanka, potęga podświadomości audiobook download, jeżdziec miedziany, sławomir suchodolski, małe kobietki pdf, zatoka świń pdf, audiobook szatan z siódmej klasy za darmo chomikuj…