Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część czwarta: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od poł. XI w. aż do upadku niepodległości Słowian zaodrzańskich (1036-1171)

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część czwarta dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od połowy XI w. aż do upadku niepodległości Słowian zaodrzańskich (1036-1171). Współzawodnictwo Polski z Czechami w XI w.: 1. Brak między Słowianami jedności i zgody. 2. Najazd Brzetysława I na Polskę (r. 1038-1039). Interwencja Henryka III na korzyść Kazimierza I. Powrót Kazimierza I do Polsk

:

Cena:


Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO

Autor: Tadeusz A. Kisielewski

Historia i rola przesmyku suwalskiego – najbardziej zapalnego punktu w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem

Czy przesmyk suwalski jest najbardziej zapalnym punktem w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem? Wielkie manewry „Zapad-2017” z września 2017 r. to jedno z największych wojskowych przedsięwzięć prezydenta Putina. Kolejna demonstracja siły budzi obawy przed powrotem najgorętszych dni zimnowojennego konfliktu. Już w 2009 roku na Białorusi Rosjanie ćwiczyli między innymi atak nuklearny na Warszawę i rajd wojsk pancernych z rejonu Grodna przez Suwałki do obwodu kaliningradzkiego.

Czy Rosjanie wykorzystają część byłych Prus Wschodnich do przerwania lądowego połączenia między Polską a Litwą. Łotwą i Estonią? Według planów NATO. rutynowo przygotowywanych na wypadek zagrożenia. Rosjanie mogą uderzyć na przesmyk suwalski. by połączyć Kaliningrad z Białorusią. a przez nią z rdzenną Rosją.

Książka Tadeusza A. Kisielewskiego. niezależnego analityka stosunków międzynarodowych. nie jest prognozą wydarzeń. lecz ostrzeżeniem. Jakie może być pole bitwy. jak prezentują się potencjały militarne stron ewentualnego konfliktu. jaka jest polityka administracji prezydenta Trumpa. jaki jest stan rosyjskich sił zbrojnych?

Obszerny aneks opisuje genezę Prus Wschodnich. ich podziału między Polskę i Związek Sowiecki oraz prezentuje zaskakującą analizę statusu rosyjskiej części Prus Wschodnich w świetle prawa międzynarodowego.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 38.9


ISBN

9788380640535: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/wilkolaki-i-wilkolactwo-franciszek-rawita-gawronski-31620u

Cena:


Sposób na blondynkę

Autor: Miranda Lee

Włoski biznesmen Sergio Morelli coraz częściej myśli o założeniu rodziny. Jedzie w rodzinne strony nad jezioro Como. by tam znaleźć kobietę. z którą będzie chciał spędzić resztę życia. Niespodziewanie dawna znajoma Bella Cameron. znana w Ameryce tancerka. prosi go. by pozwolił jej zamieszkać przez miesiąc w jego willi. Potrzebuje odpoczynku w miejscu. gdzie nikt jej nie zna. Sergio zawsze miał do niej słabość. więc się zgadza. Szukaniem żony zajmie się później…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99rozszczep wargi i podniebienia, zawisza czarny ćwiek, jeszcze krótsza historia czasu pdf, edyta madej, książka piątka o macierewiczu, controlling finansowy w przedsiębiorstwie, lew starowicz on pytania intymne, przerażające po angielsku, magiczny konik, krótka historia jak spieprzyliśmy wszystko, psychology vocabulary in use, wydawnictwo agh, powieść franza kafki, zakaz dowodowy, joanna chmielewska nawiedzony dom, podstawy pielęgniarstwa 2017, puls życia 1 sprawdziany pdf, nic więcej, ciekawostki matematyczne, przekret swist…