Anomalia

Autor: Morfeusz

W upalny dzień nad brzegiem Loary dochodzi do intrygującego spotkania dwóch mężczyzn: polskiego księdza i młodego nieznajomego. znawcy i wielbiciela kina. Rozmawiają długo i burzliwie. poruszają mnóstwo tematów. aż okazuje się. że młodzian skrywa dramatyczną historię. a jego życie przypomina los nieszczęsnego Hioba. Jego dobrze zapowiadająca się kariera w Kościele rozpada się w pył po tym. jak chłopak zakochuje się platonicznie w kleryku. To początek końca – młody zakonnik porzuca Kościół. przeżywa kryzys wiary i niczym Hiob zostaje sam. z obolałą duszą i pustym sercem. Jan jest zaś pełen wiary i ufności w Opatrzność. Czy ich spotkanie – nieprzypadkowe. jak wierzy polski ksiądz – będzie miało moc uzdrawiającą?

Gdy byłem dzieckiem. nie dawało mi spokoju pytanie. jak t

24: https://woblink.com/ebook/cos-do-ukrycia-iwona-kowalska-127706u

Cena:


Opowieści z angielskiego dworu. Camilla

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Trzecia część trylogii ‚Opowieści z angielskiego dworu’ przedstawia losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

Oprócz dalszego życia dwojga słynnych bohaterów prezentuje galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności. walkę o prawo do samostanowienia. a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia jest pierwszą próbą powieściowej fabularyzacji życia Diany. księżnej Walii. Camilli. obecnej księżnej Kornwalii. i księcia Karola. To swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

Magdalena Niedźwiedzka. autorka zbeletryzowanych biografii ‚Królewska heretyczka’ i ‚Maria Skłodowska-Curie’ oraz cyklu ‚Opowieści z angielskiego dworu’. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


DZIECKO W CZASIE

Autor: Ian McEwan

Jedna chwila nieuwagi w supermarkecie i trzyletnia Kate zostaje porwana. niemal na oczach swojego ojca. Stephena Lewisa. poczytnego autora książek dla dzieci. Zdarzenie to wywiera druzgocący wpływ na jego życie. Małżeństwo z Julie rozpada się. Jaka przyszłość czeka karierę pisarską Stephena? Czy dziewczynka zostanie kiedykolwiek odnaleziona? Tragiczne wydarzenia stają się dla bohatera pretekstem do podróży w głąb siebie. do świata pragnień i wspomnień.

 

O triumfie miłości nad śmiercią. ale bez zbędnego sentymentalizmu.

„Time’

 

Cudowna lektura. McEwan odziedziczył talent literacki po Karolu Dickensie i Wirginii Woolf.

„The Wall Street Journal’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28


Dzieła wszystkie. tom 3

Autor: Mistrz Eckhart

Trzeci tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza.

‚Nigdy Bogu nie dziękuję za to. że mnie kocha. bo choćby nawet chciał. nie mógłby przestać mnie kochać; do kochania przymusza Go sama Jego natura. Dziękuję Mu natomiast za to. że w swej dobroci nie może się powstrzymać od tego kochania’.

‚Człowiek. który się ukrywa. gdy zakaszle. zdradza tym samym swą kryjówkę. Podobnie postąpił Bóg. Nikt nie mógłby Go znaleźć. gdyby On sam się nie odsłonił’.

‚Trzeba się poddawać pierwszemu natchnieniu i iść naprzód – a wówczas dochodzi się. gdzie należy. Oto najwłaściwsza postawa’.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Herkules (Tom 3). Bambi

Autor: Mons Kallentoft

Kolejne śledztwo inspektora Zacka Herry’ego!

Widok. jaki ukazuje się oczom policjantów na jednej ze sztokholmskich wysp. jest makabryczny. wręcz surrealistyczny. Wygląda na to. że młodzi ludzie z wyższych sfer przeprowadzali jakieś hedonistyczne rytuały. których finałem była krwawa jatka. Kiedy dochodzi do kolejnego zbiorowego samobójstwa. policja nadal nie ma żadnego tropu.

Wszystko wskazuje na to. że po raz pierwszy od dawna życie inspektora policji kryminalnej Zacka Herry’ego toczy się właściwym torem. Ta dobra passa trwa jednak tylko chwilę. Koszmarna osobista tragedia. już wkrótce po raz kolejny przewraca jego świat do góry nogami. Mimo to Zack uważa. że jest w stanie rozwiązać sprawy samobójstw – jeśli tylko pójdzie tropem śmiercionośnych różowych tabletek z wizerunkiem Bambiego.

Podobnie jak w dwóch poprzednich częściach cyklu autorzy otwierają przed czytelnikami wrota do brutalnego sztokholmskiego świata przestępczego. zapewniając równie wartką. pełną napięcia fabułę. I równie przerażającą.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


ISBN

9788365610133: Wydawnictwo

Format

14.9:

Cena:sto dwadzieścia, czarna owieczka audiobook, jordi sierra i fabra, sprawdziany z przyrody klasa 4, historia korei książka, uczta platona pdf, pan balonik, odwrócony egzorcyzm, dorota masłowska kochanie zabiłam nasze koty, kuba przewodnik pdf, woda po kisielu, renesans matura, erik bertrand larssen, muzeum osobliwości, anna kurnicka, zaczytana i bestia pdf, księga ludzkich uczuć, ebook dla dzieci…