ISBN

9788380640979: Wydawnictwo

Format

11: https://woblin

Cena:


W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu

Autor: Renata Lis

W lodach Prowansji to pierwsza w Polsce książka o życiu Iwana Bunina – pisarza. wokół którego narosło mnóstwo nieporozumień. Jego miłość do Galiny Kuzniecowej i późniejszy związek Kuzniecowej z Margaritą Stiepun; co się stało z pieniędzmi z Nagrody Nobla; prawdziwy stosunek Bunina do Rosji po drugiej wojnie światowej; nagonka na niego prowadzona przez agenturę sowiecką we Francji i Stanach Zjednoczonych – to tylko niektóre z wielu tematów poruszonych w tej fascynującej książce. Nie jest ona biografią w klasycznym sensie. to raczej pełna przygód i odkryć podróż przez życie Bunina na wygnaniu. którą autorka – wyposażona. oprócz wiedzy literaturoznawczej. także we wrażliwość i pamięć historyczną – odbyła w roku 2013 i 2014. w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Jest początek lat 40.. Niemcy zajmują Francję. a Bunin obserwuje to z Grasse na Riwierze. Za sobą ma wszystko. co kiedyś dawało mu siłę: starą Rosję; miłość; sukces literacki. Odkrywamy jego dawne i obecne tajemnice: autorka sugestywnie przedstawia rozwijany wewnątrz małżeństwa z Wierą Muromcewą romans Bunina z poetką Galiną Kuzniecową. która w końcu opuściła go dla kobiety; towarzyszy mu w podróży do Szwecji po Nagrodę Nobla; pokazuje go. jak rozebrany do naga i głodny pracuje nad prozą miłosną z tomu Ciemne aleje. klnie jak matros i rzuca się z nożem rzeźnickim na André Gide’a.

W tej wielowarstwowej opowieści często słychać głos samych bohaterów – przede wszystkim za sprawą dzienników Kuzniecowej. Muromcewej i Bunina. których obszerne fragmenty można tu przeczytać po raz pierwszy.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 24


Wściekły

Autor: Katarzyna Kebernik

‚Wściekły’ to wciągająca. zaskakująco dojrzała (biorąc pod uwagę bardzo młody wiek autorki) opowieść o śmierci. bolesnym dojrzewaniu i samotności – ale nie tylko. Jest to także historia nieszczęśliwej miłości. konfliktu pomiędzy artystą i światem. pogoni za marzeniami i bolesnych zderzeń z siermiężną rzeczywistością. Siedemnastoletni. wychowywany przez ojca Konstanty ma ciągłe kłopoty w szkole. a nagromadzonej agresji daje ujście. bijąc się po meczach i trenując zapasy. Tym. co go wyróżnia. jest fenomenalny słuch muzyczny. W domowym zaciszu. stopniowo tracąc kontakt z rzeczywistością. Kostek cały wolny czas poświęca swej wielkiej obsesji – stworzeniu najdoskonalszej na świecie muzyki. kompozycji idealnej. której nikt nie byłby w stanie uczynić lepszą. Oprócz tego ma jeszcze pewien mroczny sekret – straszne. niezrozumiałe i niezwykle realistyczne sny. które wycieńczają go psychicznie i fizycznie. Wyjątkowo satysfakcjonująca lektura zarówno dla starszego. jak i dla młodego. bardziej wymagającego. czytelnika.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 27.9


Psy Egiptu

Autor: Bogusław Chrabota

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu

Egipt faraonów. tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo. od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon. czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi. ponieważ Mane zostaje zamordowany. a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe. ponieważ każdy jest podejrzany. a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


Chwile oderwane

Autor: Konstanty A. Jeleński

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej. tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności. w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach. szkicach. notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka. którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego. suwerennego Polaka i Europejczyka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 41


9788380491588

Wydawnictwo: Czarne

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/przejezyczenie-zofia-zaleska-17399u: https://woblink.com/product-publication/download/17399/epub

Cena:


Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości

Autor: Willem B. Drees

Dlaczego istnieje rzeczywistość?

Jak myśleć o Bogu w epoce podroży kosmicznych i Internetu?

Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Te fundamentalne pytania towarzyszą człowiekowi od zawsze. Napisana z polotem i poetyckim zacięciem książka jest próbą wyjaśnienia tajemnic naszego istnienia z perspektywy ewolucyjnej. od Wielkiego Wybuchu. aż po chwilę obecną. Autor ocenia religijny i filozoficzny wpływ odkryć naukowych na nasze zrozumienie ewolucji i świata przyrody. a także bada zmieniający się związek pomiędzy nami. a naszą planetą.

Jesteśmy stworzeniami. produktami długiej historii „od nicości do teraźniejszości”. Lecz nie tylko produktami. ale również produkującymi. Jesteśmy istotami twórczymi — patrzymy również w p

50.9: https://woblink.com/ebook/filozofia-matematyki-i-informatyki-roman-murawski-18360u

Cena:


ISBN

9788379004270: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook/jak-zgubic-15-kilogramow-napelniajac-swoja-dusze-moja-droga-miecza-do-santiago-de-compostela-dariusz-wisniewski-18068u

Cena:luc besson, stracone zachody miłości, wedrujaca ziemia, buł ezasoby, zagadka tajemnica, psychologia konsumenta, kwiat śmierci, zdazyc przed panem bogiem pdf, rozprawka z fragmentem pana tadeusza, stan duchowny, mezczyzna ktory gonil swoj cien, na kraterze u wańkowicza, krzyzowki do druku, miesoholicy, echo w ciemności, polityka innowacyjna w polsce, fraszki o michale, książki epub, bad boys girl 2, ten obcy problematyka, przedpole, anna fornalczyk, krzyżówka angora…