Mózgobrednie. 20 i pół mitu o mózgu i jak on naprawdę działa

Autor: Henning Beck

Jedzenie orzechów i pestek zrobi z ciebie geniusza. Za logiczne myślenie odpowiada lewa półkula. a twórcze podejście zawdzięczamy półkuli prawej. Im większy mózg. tym większe możliwości intelektualne. Mózg. niczym mięsień. da się wyćwiczyć… Przyznaj się. ile razy już to słyszałeś? Czy jesteś pewien. że to prawda? Nasz mózg. ostatni wielki sekret nauki. otaczają niezliczone mity i legendy. Raz uznaje się go za doskonały kalkulator. a innym razem twierdzi się. że mózg wykorzystuje tylko dziesięć procent swojego potencjału. Henning Beck. neurobiolog i mistrz naukowych slamów. obala liczne mity mózgowe (a dokładniej 20 i pół mitu). choćby te dotyczące różnic między mózgiem męskim i żeńskim. neuronów lustrzanych. hormonów szczęścia czy joggingu mózgowego. W zabawny i zrozumiały sposób wyjaśnia fascynujące zagadki dotyczące działania naszego mózgu. A przede wszystkim zachęca do większego krytycyzmu w stosunku do popularnych sądów oraz do samodzielnego myślenia. niepozbawionego naukowych podstaw. Książka autora bestsellera „Mózg się myli”.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9


Lekka księżniczka i inne baśnie

Autor: George MacDonald

Jego dziełami inspirował się m.in. J.R.R. Tolkien. C.S. Lewis był zagorzałym wielbicielem jego twórczości. Lewis Carroll prosił go o zaopiniowanie roboczej wersji Alicji w krainie czarów. a Mark Twain planował napisać z nim wspólną książkę. Polscy czytelnicy dopiero poznają twórczość George’a MacDonalda – szkockiego pisarza epoki wiktoriańskiej.

Lekka księżniczka i inne baśnie to pierwsze polskojęzyczne wydanie tego dzieła – w formie pięknie ilustrowanej książki.

Baśnie skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży. jak i dorosłych. Pierwsza z nich opowiada o księżniczce dotkniętej stanem nieważkości. niemogącej – dosłownie i w przenośni – postawić stopy na ziemi. dopóki nie znajdzie miłości. Złoty klucz z kolei jest alegorycznym opisem duchowej drogi w poszukiwaniu sensu życia. To niezwykła opowieść o dzieciach poszukujących zamka. do którego pasowałby posiadany przez nie tytułowy klucz. Natomiast w Sercu olbrzyma MacDonald nawiązuje do znanego w kulturze ludowej motywu przechowywania swej duszy z dala od ciała – w tej baśni odnalezienia ukrytego serca okrutnego olbrzyma podejmuje się dwójka rodzeństwa. Chcą dzięki temu zdobyć władze nad gigantem i ocalić dzieci. które zamierzał pożreć.

MacDonald. kreując swój baśniowy świat. podejmuje walkę o wartości moralne. które zdają się zapomniane. a które powinny przenikać wszystkie aspekty rzeczywistości. Wybierając metaforę. przypomina też czytelnikowi. aby nie traktował siebie zbyt poważnie.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


:

:

Cena:tematy prac klasowych dziady cz 2, autor pana walerego, fallen crest rodzina pdf, runy słowiańskie, zgasić słońce, małgorzata błońska, święci grzesznicy tom 3 pdf, podręcznik bhp pdf, hamrol zarządzanie jakością z przykładami pdf, niegrzeczny szef pdf, kultura pdf, kordian epoka, czlowiek przyszlosci, bajka o koguciku, dziennik witold gombrowicz, bruce lipton pdf…