Dziennik 2005 – 2006

Autor: Krystyna Janda

Trzeci tom pełnego wydania dzienników Krystyny Jandy!

Krystyna Janda jaką znamy. podziwiamy i uwielbiamy.
Zapiski wybitnej aktorki z lat 2005–2006 to wnikliwa i szczera opowieść o najważniejszym projekcie jej życia – powołaniu Fundacji i budowie Teatru Polonia. bez którego trudno dziś sobie wyobrazić polską mapę teatralną. Jest pot. łzy. upór i radość pierwszej premiery.

Dlaczego warto czytać notatki aktorki. piosenkarki. reżyserki. bizneswoman. tudzież czułej matki i żony oraz gospodyni zbierającej przepisy kulinarne? Dlatego. że jest w nich ciekawie przedstawiony kawał historii Polski.
Jarosław Reszka

Krystyna Janda próbuje w dziennikach znaleźć oazę spokoju. enklawę dla siebie. sposób na odpoczynek od stresu i zmartwień.
Izabela Mikrut

Moi Drodzy. co ja Wam mogę dać? Co ja Wam mogę napisać? Czego ode mnie oczekujecie? To zwykłe. takie ‚ot sobie’ zapiski Aktorki. Wybrałam sobie sposób. płaszczyznę. na której się z Wami spotykam. a spotykam się. bo mam na to ochotę. bo jest mi to potrzebne. bo jestem mniej sama. bo jest mi miło. Myślę o Was jak o rozmówcach. adresatach. przyjaciołach…
Krystyna Janda. 10 stycznia 2005

Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa. reżyserka. pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii ‚Kultura’ z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację. a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr. które prowadzi do dziś.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.2


Bałtyk

Autor: Arendt Aleksandra

Co Tomasz Raczek robił na transatlantyku Stefan Batory? 

Dlaczego po plaży paradowano w piżamach? 

Gdzie była legendarna Wineta? 

Gdzie nad morzem była „nowa Warszawa”. a gdzie „małe Zakopane”? 

Morze intryguje. zachwyca i przeraża. Czas odkryć jego tajemnice i sprawdzić ile prawdy jest w legendach. „Bałtyk. Morskie opowieści” to zbiór historii o ludziach. których losy splotły się z Wybrzeżem. 

Autorka przemierza Polskę od Wolina po Hel. Pokazuje jak zmieniały się nadmorskie kurorty i moda plażowa. Sprawdza jak wygląda praca latarnika i co robią w morzu lokomotywy. A przy okazji udowadnia. że skakać na nartach można nie tylko w górach…

Lektura doskonała zarówno dla tych. którzy w domowym zaciszu po pracy chcą poczuć zapach morskiej bryzy. jak i tych. którzy szukają k

29.9: https://woblink.com/ebook/dziennik-przetrwania-zapiski-niedoskonalej-matki-malgorzata-mroczkowska-128120u

Cena:


ISBN

9788381193344: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/sila-serca-jerzy-bandrowski-128577u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128853/epub

1:

:

Cena:


Perła

Autor: Carolina de Robertis

Dwudziestoletnia Perla Correa jest jedynaczką wychowaną przez oziębłą matkę i purytańskiego ojca – oficera marynarki wojennej. W kraju. w którym rany po czasach dyktatury junty wojskowej są wciąż świeże. jego zawód jest tematem tabu. Dziewczyna odkrywa. że w przeszłości ojciec stał po niewłaściwej stronie. mimo to kocha go bezwarunkowo.

Wizyta nieproszonego gościa zmusi ją nie tylko do konfrontacji z niewygodną prawdą i mroczną przeszłością ojca. ale również do zadania sobie pytania: kim właściwie jestem?

 

To książka. która nie daje spokoju… Carolina De Robertis z wyczuciem i delikatnością opisuje miłość.

lojalność i nadzieję w obliczu okrucieństwa.

„The New Yorker”

 

Oszałamiająca… De Robertis p

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9grzegorz strzelczyk, bez przebaczenia lingas, pod tym samym niebem, iwona wierzba, alchemia kariery, muza (oficyna wydawnicza), ludzie bezdomni ile stron, jasnopis aplikacja, danuta wałęsa książka, alexandra david neel, silent hunter 5, gothic 2 gra, bo to jest wieszcza najjaśniejsza chwała interpretacja, mistycy chrześcijańscy, allen carr audiobook, księga wszystkich dusz ebook, mein kampf pdf pl, nie krzycz, metodologia badań psychologicznych pdf, seneka książka, tatarkiewicz dzieje sześciu pojęć pdf, anna szafrańska malwina, problem trzech ciał audiobook…