Język turecki

Autor: Tadeusz Majda

Język turecki. dawniej zwany również osmańskim. należy do grupy oguzyjskiej rodziny języków tureckich. Posługuje się nim ponad 80 milionów ludzi mieszkających w Republice Tureckiej i na emigracji. W ostatnich dziesięcioleciach język turecki zmienił się w stopniu porównywalnym jedynie ze zmianami. jakie zaszły we współczesnym języku hebrajskim. Dzięki systematycznej akcji ‚oczyszczania’ języka z zapożyczeń arabskich i perskich na rzecz słów rdzennie tureckich zmieniło się zasadniczo słownictwo i języka literackiego. i mówionego. Tadeusz Majda jest turkologiem. profesorem w Zakładzie Turkologii i Ludów Azji Środkowej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada język. literaturę. kulturę i sztukę turecką; zajmuje się także sztuką islamu. Wśród licznych publikacji w jego dorobku naukowym można wymienić ‚Katalog rękopisów tureckich i perskich ze zbiorów polskich’. ‚Tureckie stroje i sceny rodzajowe: z kolekcji króla Stanisława Augusta: katalog rysunków’. ‚Rozwój języka tureckiego w XVII wieku’ oraz współtłumaczenie dzieła Arifa Alego ‚Daniszmendname. Księga czynów Melika Daniszmenda’.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 12


https://woblink.com/product-publication/download/17731/epub

1:

:

Cena:


Geny i edukacja

Autor: Kathryn Asbury

Czy geny warunkują nasze szkolne sukcesy i niepowodzenia?Czy źródło talentu tkwi w genach?Czy geniusz można odziedziczyć?Czy i jak geny wpływajà na nasze zachowania i osiągnięcia szkolne?Czy można tak kształtować system edukacji.by odpowiadał predyspozycjom genetycznym uczniów?Geny i edukacja to książka o tym. skąd pochodzi wiedza na temat genetyki behawioralnej i jak zmieniać system edukacji. by odpowiadał różnicom indywidualnym. jakie występują wśród dzieci.Jako dzieci dowiadujemy się. że pętelki. zawijasy i wirki na opuszkach naszych palców czynią nas niepowtarzalnymi. Dla większości dzieci wiedza ta jest źródłem zdziwienia i uciechy. Wyjątkowość jest wspaniała i zachwycająca. A mimo to obecny system kształcenia nazbyt często próbuje tę niepowtarzalność stłumić i

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


ISBN

9788379004546: Wydawnictwo

Format

22.9: https://woblink.com/ebook/shavrill-prosba-i-zadanie-tomasz-kolomyjski-18067u

Cena:kapelusz pani wrony audiobook, zemsta gangstera pdf, inwestuj we własny dług, marek klimek, książki szachowe pdf, 21 lekcji na 21 wiek, wylogowałeś, chemia testy, 365 dni blanka lipińska pdf pobierz, path of exile poradnik, osiedle rzniw pdf, przyszłość pewnego złudzenia, mieczysław gorzka totentanz, michał strogow, zbiór zadań z fizyki liceum…