The Prairie. A Tale

Autor: James Fenimore Cooper

The Prairie: A Tale (1827) is a novel by James Fenimore Cooper. the 3rd novel written by him featuring Natty Bumppo. Civilization drives old hunter Natty Bumppo (Leatherstocking) west of the Mississippi to the prairies. where he becomes a trapper and helps a band of emigrants in their conflicts with Indians. miscreants. and the harsh environment. We find Hawkeye removed to the uncharted territory which would become Wyoming and the Dakotas. Having fled the relentless sound of axes hewing down his beloved forests in the east. the Leatherstocking is now in his eighties and has isolated himself in the land of the Pawnee. the Sioux and countless herds of buffalo. Culminating in a magnificently written death scene. The Prairie brings the old hunter full circle with images of his youth and reminiscences of the remarkable life which made him the prototype of the American Hero.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


ISBN

9788365456694: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/white-plate-na-zdrowie-eliza-morawska-28752u

Cena:


Zima

Autor: Andrzej Stasiuk

„A gdy Heniek zjeżdża z góry. to jego przyczepka wygląda jak atak starodawnej kawalerii: barwy. proporce i furkot wśród płonących drzew jesieni. wśród czerwieni i złota naprzeciw suchego wschodniego wiatru. jak szarża lekkiej brygady. jak kłus pancernej chorągwi z chrzęstem. pobrzękiwaniem i skrzypem obluzowanych blach i szumem powiewających sztandarów. ale przed mostem musi przyhamować i do wsi wtacza się już całkiem dostojnie. powiewnie i cicho. Staje w ognistej plamie września. wysiada i czeka obok swojego kramu. a silnik paruje rozgrzanym olejem jak zgoniony mechaniczny koń. Lecz wokół jest pusto. Zjawiają się tylko dwa psy. Obwąchują koła. obsikują i obwąchują znowu. żeby sprawdzić. czy nie zrobiły jakiegoś błędu. jak wszystkie psy na całym świecie wszędzie tam. gdzie toczą się gumowe koła aut. Potem wolno idą do swoich spraw i Heniek zostaje sam wśród wiatru. Nie dzieje się nic. Tylko nie wiadomo skąd pachnie olchowym dymem. Światło przedpołudnia przenika przez tiule i szyfony. przez nylony i koronki. tonie w fałdach bawełny i na koniec przepada w sukiennych draperiach jak w ciemnej wodzie”.

Fragment

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9ewa roszkowska, sierdobsk, laloux, nauka angielskiego pdf, podstawy masażu, arystofanes żaby, puc bursztyn i goście karty pracy, nieczyste więzy pdf, wyprawa czarownic, gangster grek, mały książe ebook, akademia pana kleksa ebook, dziennik bridget, już zawsze razem abbi glines pdf, sienkiewicz krzyżacy, portret dziewczyny, człowiek w wysokim zamku, stary sługa…