Siła

Autor: Naomi Alderman

Kobiety na całym świecie odkrywają. że mają siłę.

Jednym dotknięciem mogą zadawać straszny ból. a nawet zabijać.

Nagle wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę. że stracili władzę.

Nadszedł Dzień Dziewczyn – ale co przyjdzie potem?

 

To nie tylko opowieść o tym. co by było. gdyby władza trafiła w ręce kobiet.

Siła z bezkompromisową śmiałością pokazuje świat. w którym obecnie żyjemy.

 

Jedna z najważniejszych książek 2017 roku. okrzyknięta „feministyczną dystopią na czasy #metoo”.

 

„Elektryzująca! Szokująca! Spadną wam kapcie. A później pomyślicie dwa razy – o wszystkim”. – Margaret Atwood 

 

„W Opowieść podręcznej Atwood kobiety zostały sprowadzone do roli niewolnic. Przerażające. że taki

31.9: https://woblink.com/ebook/podroz-zimowa-jaume-cabre-anna-sawicka-124267u

Cena:


Lawless

Autor: T. M. Frazier

Trzeci tom szorstkiej. pełnej seksownych i bardzo niebezpiecznych bad boyów serii T.M. Frazier! Historia Beara. na którą fani czekają ze szczególną niecierpliwością!

Bear jest kompletnie zagubiony. Kiedyś miał klub i przyjaciół. a teraz jest sam. Kiedy uznał. że jedyne. co nadaje sens jego życiu to zatracenie. nagle pojawia się ona. Dziewczyna z przeszłości. dziewczyna o różowych włosach. której jest coś winien. której coś kiedyś obiecał.

Thia potrzebuje pomocy. potrzebuje kogoś. kto ją ocali. Zwraca się więc do jedynej osoby. która może jej pomóc… do Beara. Jednak mężczyzna nie jest teraz w dobrym momencie życia. które popadło w ruinę. podobnie jak jego serce. Czy jedna obietnica z przeszłości wystarczy. żeby Bear podjął decyzję? Czy to on ocali dziewczynę. a mo

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku

Autor: Tom Dyckhoff

Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych. ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków. które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa. jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to. jak wygląda nasze życie w miastach. Tom Dyckhoff. brytyjski krytyk architektury i urbanistyki. opowiada o tym wszystkim ze znawstwem. swadą i poczuciem humoru.

Gdy zejdziemy z powrotem na poziom ulicy. zostawimy The Shard. miniemy tarki do sera i korniszony i dojdziemy do ronda Old Street. które leży pół godziny drogi na północ od City. to natkniemy się na budynek o dziwnym wyglądzie. W pierwszej chwili trudno znaleźć słowa. żeby go opisać. Bo co można powiedzieć o ogromnym bloku mieszkalnym ze stali i szkła składającym się z dwóch połączonych kul. wyglądających jak para oderwanych od reszty ciała pośladków z odciśniętą na nich kratką? Rondo Old Street nie jest piękne. Przestrzeń o tego typu trudnej urodzie agenci nieruchomości nazywają ‘miejscem z charakterem’.

Książka Dyckhoffa pozwala z dystansem spojrzeć na to. co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46czerwone krzesło książka, claire douglas siostry, bajki violetta 1, rousseau filozofia, zniwo, karolina kuszlewicz, brzechwa sum, magia olewania pdf, zachowanie organizacyjne, nauka gry na pianinie dla dzieci pdf, metodyka pracy sędziego, testy gimnazjalne pdf, opcja b, biografia juliana tuwima, angielski gramatyka pdf, dobór do policji, książka sztuka kochania pdf…