Geniusz

Autor: A. Scott Berg

Biografia człowieka. który stworzył amerykańską literaturę XX wieku

 

Zwycięzca National Book Award

 

Na podstawie książki został nakręcony film Geniusz (2016)

 

Max Perkins to człowiek. dzięki któremu narodziły się prawdziwe gwiazdy literatury: F. Scott Fitzgerald. Ernest Hemingway i Thomas Wolfe. Sam pozostawał w cieniu swoich słynnych podopiecznych. służąc im jako redaktor. krytyk. doradca. kredytodawca. psychoanalityk. wreszcie przyjaciel. Niezwykle bliskie relacje. które łączyły Perkinsa z najsłynniejszymi pisarzami. sprawiają. że jego biografię czyta się niczym fascynującą powieść. Zdobywca Pulitzera Andrew Scott Berg stworzył barwny i pełny ciekawych anegdot portret złotego wieku amerykańskiej literatu

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


The Ambassadors

Autor: Henry James

The novel comes from what is called James’s ‘late period’. The writing is mannered. baroque. complex. and focused intently on the psychological relationships between his characters. There is very little ‘plot’ here in the conventional sense. Much of the interest in the narrative is centred on the limitations of the principal character. from whose point of view the story is told. Lambert Strether is a morally upright. middle-aged American who feels that life has passed him by. He wants to do the right thing. but finds himself somewhat out of his depth when he visits Paris – which Walter Benjamin called ‘the capital of the nineteenth century’. In general. The Ambassadors describes a visit to Europe in the early 20th century by Americans to find and retrieve a „wayward” family member. and the complex cross-cultural interactions between the Americans and the Europeans.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Rozprawa o osobie

Autor: Adam Gosławski z Bebelna

Corpus Philosophorum Polonorum to seria wydawnicza prezentująca dorobek polskiej filozofii dawnej (cezurę stanowią tu rozbiory) w formie edycji krytycznych dzieł reprezentatywnych dla poszczególnych okresów i kierunków. Seria ta ma stanowić podstawowe narzędzie badawcze dla uczonych zainteresowanych polskim dziedzictwem filozoficznym. Wydawane w ramach serii dzieła zostały przygotowane w zgodzie z najwyższymi standardami edytorskimi. są zaopatrzone we wstępy i komentarze. indeksy i bibliografie.

Corpus Philosophorum Polonorum dzieli się na trzy podserie: Series Mediaevalis. Series Novae Aetatis oraz Przekłady. Dwie pierwsze zawierają teksty źródłowe w językach oryginalnych. czyli głównie po łacinie. powstałe w okresie średniowiecza i w epokach kolejnych. natomiast trzecia to równol

24.9: https://woblink.com/ebook/athenia-milosc-i-torpeda-piotr-kitrasiewicz-28196u

Cena:


The Ambassadors

Autor: Henry James

The novel comes from what is called James’s ‘late period’. The writing is mannered. baroque. complex. and focused intently on the psychological relationships between his characters. There is very little ‘plot’ here in the conventional sense. Much of the interest in the narrative is centred on the limitations of the principal character. from whose point of view the story is told. Lambert Strether is a morally upright. middle-aged American who feels that life has passed him by. He wants to do the right thing. but finds himself somewhat out of his depth when he visits Paris – which Walter Benjamin called ‘the capital of the nineteenth century’. In general. The Ambassadors describes a visit to Europe in the early 20th century by Americans to find and retrieve a „wayward” family member. and the complex cross-cultural interactions between the Americans and the Europeans.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


1

:

:

Cena:der golem, blondynka o niebieskich oczach, charakterystyka bohaterów ferdydurke, biologia molekularna w medycynie, kolory ognia, mgły avalonu, michał rosiński, matrymonialna, frazesy, waltoś proces karny pdf, rań, prawo administracyjne pdf, brud piotr c, niebywała, assassin creed odyssey poradnik, chłopcy z placu broni pdf wolne lektury, skrytobójca, rozprawa o metodzie, al kaida flaga, nasz szkapa, błąd w sztuce…