Szkice krytyczne (Dzieła zebrane. t. 7)

Autor: Bruno Schulz

Bruno Schulz zawsze stał po stronie autorów. nawet gdy sam wcielał się w niewygodną dla siebie rolę krytyka. Nie chciał sobie „arrogować” porównującego i oceniającego spojrzenia znawcy. przedkładając nad nie sąd prywatnego konsumenta i amatora. Być może dlatego tom zawierający wszystkie jego szkice krytyczne liczy zaledwie czterdzieści dwa teksty. I być może dlatego w każdym z tych tekstów Schulz wykracza daleko poza horyzont klasycznych badań literackich czy codziennej praktyki recenzenckiej i podąża w stronę krytyki autorskiej. wykorzystującej narzędzia hermeneutyki. psychoanalizy i mitografii. by wydobyć z omawianego dzieła najgłębsze pokłady sensów.

Szkice krytyczne Schulza. zarówno fundamentalne dla zrozumienia jego dzieła eseje. wnikliwe prace literaturozna

:

Cena:


Krupówki warszawskie. Kazania na lato i jesień

Autor: Paweł Krupa

Krupówki warszawskie. Kazania na lato i jesień to trzeci i ostatni tom kaznodziejskiego notatnika. który powstał w oparciu o homilie wygłaszane przez o. Pawła Krupę w dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Msze odprawiane przez ojca w niedziele i święta o godzinie czternastej gromadziły mnóstwo wiernych zasłuchanych w Słowo. Prezentowane kazania. obejmujące liturgicznie drugi okres zwykły. można czytać po kolei lub na wyrywki. można do nich zaglądać jak do komentarza na daną niedzielę czy święto albo potraktować jako rozważania biblijne.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99


Playboy

Autor: Laurelin Paige

Najpierw był ‚Twardziel’. teraz nadchodzi ‚Playboy’!

Micah Preston to największe ciacho Hollywood. Seksowny. sławny. bogaty – ten facet ma wszystko. Jednak Micah słynie nie tylko z gry aktorskiej. ale także z licznych podbojów i tego. że nie da się go zatrzymać na dłużej.

Kiedy siedem lat temu poznał na imprezie Maddie Bauer. nikt jeszcze o nim nie słyszał. Przeżyli wspólnie gorące. upojne chwile. a potem on już nie zadzwonił. pozostawiając dziewczynę rozczarowaną.

Jednak los znowu ich połączy. Maddie zostanie asystentką kamerzysty na planie najnowszego filmu Micah. W powietrzu zaiskrzy. a napięcie między tą dwójką będzie musiało znaleźć jakieś ujście.

Jednak czy Maddie da szansę słynnemu playboyowi?

__

‚Słodki i seksowny romans z dużą liczbą ek

:

Cena:


Umierać też trzeba umieć …

Autor: Barbara Engelking

Wspomnienia Mietka Pachtera to niecodzienny dokument. Autor urodził się w Warszawie w 1923 r.. w kochającej się żydowskiej rodzinie. W getcie pracował przy rozbiórce domów i jednocześnie zajmował się szmuglem. by wyżywić najbliższych. Po wywiezieniu młodszego brata i rodziców do Treblinki w styczniu 1943 r. przeżył ze starszym bratem Wilkiem powstanie w getcie. następnie zaś wywózkę do Treblinki i Majdanka. skąd przeniesiono ich do obozu HASAG w Skarżysku. a potem w Częstochowie. gdzie doczekali wyzwolenia. Bracia Pachterowie nie zostali w Polsce. wprawdzie na krótko osiedli na Dolnym Śląsku. ale wkrótce wyjechali do Niemiec. do obozu DP. Stamtąd Wilek udał się do Palestyny. a Mietek – chory na gruźlicę – do szwajcarskiego sanatorium. Tam. osamotniony i chory. spi

29: https://woblink.com/ebook/pamiec-i-polityka-droga-historyka-zaglady-raul-hilberg-125674u

Cena:


ISBN

9788394289157: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/lilli-zjednoczeni-wladcy-m-r-marco-126214u

Cena:


Homo militans

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Następna po Homo nobilis odsłona badań nad wzorami i wzorcami osobowymi. które w każdej epoce kształtują postawy i styl życia ludzi. Tym razem autorka na podstawie źródeł. głównie kronikarskich. analizuje sylwetkę wzorcowego wojownika i rycerza w średniowiecznej Polsce. Jakie powinien mieć cechy? Jakie umiejętności? Jak powinien postępować w walce i w życiu codziennym? Czego od niego wymagał władca. a czego rodzina? Przy okazji poszukiwania odpowiedzi na te pytania poznajemy barwną panoramę średniowiecznej Polski. a zwłaszcza życia jej elity.

Rycerskie wzory i wzorce osobowe w średniowiecznej Polsce to zjawisko niezwykle interesujące. ale też stosunkowo mało przebadane. Powstało wprawdzie wiele opracowań na temat etosu rycerskiego. obyczajów i wzorów rycer

29.9: https://woblink.com/ebook/nasz-chlopak-dobromila-jankowska-daniel-magariel-maria-wirchanowska-126020u

Cena:harlequin pdf, streszczenie kamienie na szaniec szczegółowe, zmierzch cesarstwa rzymskiego, wyrwa chmielarz pdf, wiesław karolak, dobór przekroju kabla, wszystkie lektury nadobowiązkowe, zew padliny, drygle, zemsta ksiazka, sens życia i sens wszechświata, lego mindstorms ev3. programowanie robotów pdf, czasopismo logo, harlequin pl…