ISBN

9788301200008: Wydawnictwo

Rousseau. który pisze traktat o wychowaniu. porzuca piątkę swoich dzieci; Kierkegaard. który tworzy teksty religijne. prowadzi równocześnie życie libertyna; kładącą podwaliny pod filozofię feminizmu Simone de Beauvoir łączy pełna uległości relacja z amerykańskim kochankiem; Foucault. który wychwala odwagę prawdy. utrzymuje w sekrecie swoją chorobę na AIDS; wreszcie nienawidzący podróży Deleuze. który staje się filozofem nomadyzmu.

Geniusz kłamstwa to esej filozoficzno-literacki. w którym autor prezentuje sylwetki najsławniejszych filozofów francuskich. ale przygląda się im od strony. której sami ci filozofowie być może ujawniać by nie chcieli – od strony kłamstwa. Wszystko to składa się na pasjonującą opowieść – pełną sympatii. ciepła i przyjaznej kr

:

Cena:


Nierozwiązane zagadki historii

Autor: Aron Paul

• Czy neandertalczycy byli naszymi przodkami?

• Czy wojna trojańska toczyła się naprawdę?

• Czy Jezus umarł na krzyżu?

• Czy Kolumb zamierzał odkryć Amerykę?

• Kto napisał sztuki Szekspira?

• Czy Mozart został otruty?

• Czy można było uratować „Titanica”?

• Czy przeżył ktoś z Romanowów?

• Czy Hitler zamordował swoją siostrzenicę?

• Dlaczego Hess poleciał do Szkocji?

Dzieje ludzkości pełne są zagadek. Wiele z nich wciąż czeka na rozszyfrowanie. Paul Aron –– nagradzany dziennikarz i redaktor znanych amerykańskich wydawnictw naukowych. autor niezwykle popularnych książek na tematy historyczne – odkrywa zaskakujące wydarzenia. które wciąż rozpalają wyobraźnię. Emocjonująca książka ukazuje n

34.8: https://woblink.com/ebook/zdumiewajace-zdolnosci-roslin-przygodowa-podroz-botaniczna-od-a-do-z-andrzej-jankowski-kowalska-agnieszka-christina-harrison-lauren-gardiner-138687u

Cena: Lauren Gardiner


Energetyka odnawialna w budownictwie

Autor: Maciej Jaworski

Uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób. które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką. jak i do osób. które mają pewną wiedzę na ten temat.

Książka zawiera wiedzę o charakterze naukowym podstawowym. jak i aplikacyjnym.

Pokazuje możliwości wykorzystania energii odnawialnych w sposób zintegrowany. przy wzajemnym uzupełnianiu się poszczególnych źródeł. kładąc nacisk na metody magazynowania energii.

Publikacja jest kierowana do inżynierów. architektów i specjalistów z zakresu nowoczesnej energetyki i budownictwa. ale także będzie pomocna studentom uczelni technic

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Świąteczny list

Autor: Elyse Douglas

Magiczna świąteczna opowieść o miłości. której nie może pokonać czas

Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię. w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa. że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland. mieszkającej w Nowym Jorku.

Kiedy wieczorem Eve odczytuje treść listu. poznaje poruszającą historię tragicznego romansu sprzed stu lat. Postanawia spełnić prośbę zapisaną w liście i zapala latarnię. Nagle. ku swojemu zdumieniu. przenosi się do oprószonego śniegiem Nowego Jorku z 1885 roku.

Splot niezwykłych wydarzeń sprawia. że Eve zostaje uwikłana w historię. w którą zamieszana jest jedna z najpotężniejszych nowojorskich rodzin tamtych czasów. Poznaje też przystojnego detektywa. który będzie podą

:

Cena:


Enamorada. truskawki i szampan

Autor: Elżbieta Walczak

Główna bohaterka. Malwina pozbywa się swoich marzeń po śmierci Stasia. jej męża. który ginie w wypadku w Meksyku. Malwina zamyka ten rozdział w życiu. opuszczając Polskę i udając się do Madrytu. W telewizji widzi program. który prowadzi jej znajoma Ewa w którym młody Polak – Olek Mado pracujący na plantacji w Andaluzji. zostaje oskarżony o zniknięcie niewidomej córki właściciela tej plantacji. Olek czyta na wizji list. który spadł mu pod nogi znikąd. a który jest częścią snu Malwiny. Główne oskarżenia padają z ust matki dziewczyny. zaborczej Andaluzyjki. Malwina jedzie do studia. żeby poznać Olka. Dowiaduje się o nim wielu rzeczy. poznaje jego historię. Ewa wyznaje Malwinie. że kobieta. która wpadła w Meksyku na samochód. w którym zginął jej mąż. była siostrą

https://woblink.com/product-publication/download/139033/epub: 1

Cena:ibuk.libra, paula marcinkowska, mariusz zielke wyrok, spacer nad rzeką, umysł mordercy, jestem szczesliwym singlem, biblioteka położnej, specnaz suworow, entp zawody, niedopasowani samantha young pdf, akademia pana kleksa mobi, mrok we krwi, obrzydliwa, instrukcja obsługi mężczyzny, odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii opinie, kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach pdf, jak zrozumieć mężczyznę…