Jak działa pamięć

Autor: Hilde Ostby

Ileż razy każdy z nas mówił: „Mam to na końcu języka!” i nie umiał sobie czegoś przypomnieć? Ile razy jakiś przedmiot – jak Proustowska magdalenka – wysłał nas w czasy dzieciństwa? Ile razy nie mieliśmy pewności. czy coś nam się śniło. czy stało naprawdę? A déjà vu? To dopiero zagadka!

Dwie siostry. neuropsycholożka i dziennikarka. wyruszają w szaloną podróż: od odkrycia hipokampu aż po nowoczesne czytanie w myślach za pomocą rezonansu magnetycznego. Opowiadają o fałszywych wspomnieniach. zapominaniu i klastrach pamięci. Rozmawiają z synestetą. z dziesięcioma nurkami. czterema arcymistrzami szachowymi. śledczym z wydziału kryminalnego. śpiewakiem operowym. królową quizów. pisarką. noblistą. klimatologiem i blogerką. Poza tym zrzucają człowieka (swoją siostrę

https://woblink.com/ebook/odkwaszanie-szybki-i-skuteczny-sposob-na-zdrowie-wilson-laura-136850u: https://woblink.com/product-publication/download/136850/epub

Cena:


Trzy minuty medytacji

Autor: Christophe André

Już od dwóch tysięcy lat ludzie medytują. zarówno na Wschodzie. jak i na Zachodzie. Korzyści z medytacji potwierdzają obecnie liczne badania naukowe. Świecka i przystępna praktyka uważności stosowana jest w gabinetach lekarskich. w szkole. w firmach i w domach. Zapewnia pogodę ducha. siłę i jasność umysłu. pomaga także stawiać opór chorobom naszej epoki: egoizmowi. materializmowi. cyfrowemu rozproszeniu.

W książce Trzy minuty medytacji. wywodzącej się z audycji radiowej o tym samym tytule. emitowanej na falach stacji France Culture. Christophe André proponuje czterdzieści ćwiczeń medytacyjnych. Zaprasza do nawiązania przyjaźni z samym sobą i ze światem oraz na fascynujący trening umysłu.

Jeśli jesteś debiutantem. ćwiczenia te. przedstawione przez jednego z pionierów laickiej medytacji we Francji. zachęcą cię. by pójść dalej. Jeśli już medytujesz. mogą być sposobem na wprowadzenie do codziennej praktyki nowych elementów.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:bogate dzieci, w imię miłości katarzyna michalak, wódz kozaków, rozwój lokalny pdf, sekrety dusz czyśćcowych, fuzje i przejęcia książka, duże owady w polsce, portrety kobiet, natalia ryś, poldark saga, ksiazka kucharska pdf, wstęp do sztucznej inteligencji, anatomia układu ruchu pdf, finanse publiczne owsiak pdf, kristen ashley tajemniczy mężczyzna pdf, wzory pism procesowych w sprawach cywilnych pdf, far cry primal mapa, koncepcja lalonda, prosty układ pdf, ewa małecka tendera…