Lola

Autor: Aleksandra Białczak

Lola to dziewczyna u progu dorosłości. tuż przed maturą. która po próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego. Wydarzenie to staje się początkiem i przyczyną wielkich. aczkolwiek stopniowych zmian w jej osobowości.

Do tej pory myślałam. że Lola to maska. Taka jak każda inna. Wmawiałam sobie. że po prostu zakładam ją rano i zdejmuję wieczorem. Ale to nieprawda. Przesiąkłam nią. Wypaczyłam własną osobowość. Granica między prawdą a kłamstwem bezpowrotnie się zatarła. Bacznie obserwuję moje emocje. myśli. uczucia. Próbuję w ten sposób zebrać wszystko do kupy. Chcę wiedzieć. kim jestem. A jednak im bardziej się na tym skupiam. tym bardziej się gubię. Bo w moim zachowaniu nie ma żadnych reguł. Jednego dnia kocham. drugiego nienawidzę.

Ni

6.99: https://woblink.com/ebook/dzieje-wypraw-krzyzowych-antoni-lange-31799u

Cena:


Jest życie po końcu świata

Autor: Joanna Kos-Krauze

Nawet gdybym nigdy nie zrobiła więcej żadnego filmu. pozostanie to. co zrobiliśmy razem.

Możesz powiedzieć o swoim związku z Krzysztofem. że to była wielka miłość?

Tak. Ze wszystkim potknięciami. ale tak. Każdemu życzę. żeby przeżył coś takiego.

Dług. Mój Nikifor. Plac Zbawiciela. Papusza – wybitne filmy. o których słyszał prawie każdy. Za ich sukcesem. obok Krzysztofa Krauze. stoi jego partnerka w pracy i życiu – Joanna Kos-Krauze. Artystka. niezwykły człowiek. silna kobieta. Ostatni film. Ptaki śpiewają w Kigali. ten chyba najtrudniejszy. w Afryce. zrobiła już sama. Ukończyła go po śmierci męża.

Ta książka to nie jest zwykły wywiad rzeka. Osobista rozmowa z Joanną Kos-Krauze przeplatana jest reportażami z Rwandy. kraju. którego mieszkańcy muszą

23.9: https://woblink.com/ebook/rosliny-nas-ocala-katarzyna-mojkowska-miriam-borovich-31538u

Cena:


ISBN

9788301194468: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/dydaktyka-specjalna-joanna-glodkowska-31994u

Cena:


ISBN

9788365743664: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/zaslepienie-michal-strakow-aga-lesiewicz-32196u

Cena:


Macierzyństwo

Autor: Agnieszka Gawron

Prezentowana publikacja o literackim macierzyństwie początku XXI w. inspirowana była doświadczeniem osobistym i lekturowym autorki. która opowiada o matkach nie tylko jak o literackich bohaterkach. lecz także rzeczywistych kobietach. W interpretowanych dziełach. sytuujących się najczęściej na styku fikcji i autobiografii. macierzyństwo jest ważnym źródłem twórczej wyobraźni. która umożliwia zmianę kulturowych reguł pisania o tym kobiecym doświadczeniu. W narracjach współczesnych matek traci ono swój wyidealizowany charakter. funkcjonując raczej jako złożone przeżycie egzystencjalne. które wymusza rewizję wielu pojęć związanych z kobiecą tożsamością. cielesnością i relacjami z otoczeniem. W analizowanych utworach z kręgu literatury wysokiej i popularnej. polskiej i obcej. autorek takich jak np. A. Na

24.9: https://woblink.com/ebook/stanislaw-brzozowski-maciej-urbanowski-32038u

Cena:


Upojenie

Autor: Kristen Proby

Katrina Meyers jest znawczynią win i kobietą na wskroś rzeczową. Nie boi się niczego… poza lataniem samolotem. Jednak pewnego dnia musi wsiąść do tej pułapki. którą jak na złość przez całą podróż wstrząsają turbulencje z piekła rodem. Katrina jak tonący chwyta się brzytwy – w tym przypadku jest nią przystojny pasażer obok.
Ryan MacKenzie nie może przestać myśleć o seksownej nieznajomej z samolotu. Kiedy tak ufnie się do niego przytuliła. obudziło się w nim uczucie. o które sam siebie nie podejrzewał. Jako właściciel świetnie prosperującej firmy winiarskiej Mac uważa. że ma wszystko pod kontrolą i nie spodziewa się niespodzianek od losu. zwłaszcza w sferze uczući. Lecz kiedy odwiedza Pokusę. znów spotyka Katrinę…
Ale oboje są zadeklarowanymi singlami i nie zamierzają tego

:

Cena:tadeusz czekalski, polityka społeczna pdf, egzemplifikacją, czytadła, agnieszka jagiełło, latarnia umarłych, nieodnaleziona mroz, www libra ibuk pl, modlitwa pompejańska pdf, wiesz kim jestem, zapasy i magazynowanie, national traveler, pypeć na języku, kasdepke mity dla dzieci, gęsia skórka książki, lżejszy od fotografii…