Strefa interesów

Autor: Martin Amis

Brawurowa powieść pióra mistrza literatury brytyjskiej!

Golo Thomsen. oficer SS. zakochuje się w Hannah Doll. żonie komendanta obozu koncentracyjnego. Paul Doll dowiaduje się prawdy i obojgu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Doll knuje intrygę. w której jedną z głównych ról ma odegrać niejaki Szmul – więzień obozu.

To tylko powierzchnia. pod którą kotłuje się hitlerowska noc Walpurgii.

Amis w swej powieści mierzy się z jedną z największych tragedii nowożytnego świata. Powojenny finał jest nie mniej poruszający niż tło akcji – obóz koncentracyjny. Rzecz o banalności zła. o granicach jego akceptacji. wreszcie o tym. czy – pięknie opisana. niemal wirtualna w tak nieludzkiej scenerii – miłość może przetrwać w normalnym świecie. Mistrzowska proza. prowokacyjny.

41: https://woblink.com/ebook/szwajcaria-i-nazisci-jak-alpejska-republika-przetrwala-w-iii-rzeszy-stephan-halbrook-17827u

Cena:


ISBN

9788364343759: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/alastors-czlowiek-zza-slonca-michal-cieczko-18707u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 18293

https://woblink.com/ebook/laseczka-i-tajemnica-zbigniew-nienacki-18293u

:

Cena:


Tragizm i sens Powstania Warszawskiego

Autor: Opracowanie zbiorowe

Praca zbiorowa pod redakcją Janusza Kuczyńskiego i Józefa Krakowiaka Bartoszewski. Nowak-Jeziorański. Ścibor-Rylski. Stelmachowski. Gieysztor. Chrzanowski… to tylko niektóre nazwiska autorów tej książki. Powstanie Warszawskie widziane oczami uczestników walk. a także cywilów. którzy w Powstaniu udziału nie brali – przekazy zarówno z pierwszych dni. jak i końca Powstania. relacje z pobytu w obozie pruszkowskim. Oprócz opisów pojawia się i analiza – problem kontrowersji wokół samego sposobu podejmowania decyzji przez polskich przywódców. a także kwestia sensu Powstania i jego znaczenia dzisiaj.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 19


Cevdet Bej i synowie

Autor: Orhan Pamuk

Debiutancka powieść Orhana Pamuka.

Od sklepu z artykułami żelaznymi po wielkie przedsiębiorstwo i własną fabrykę. W 1905 roku Cevdet bej jest jednym z nielicznych muzułmańskich kupców w Stambule. Ma trzydzieści siedem lat i marzy o założeniu rodziny w prawdziwie europejskim stylu tudzież pomnożeniu majątku. Żeni się z córką zubożałego paszy. a podczas wojny poważnie bogaci się na handlu cukrem. Kilkadziesiąt lat później kierownictwo dużej. dobrze prosperującej firmy przejmują synowie Cevdeta. Razem z żonami i dziećmi nadal mieszkają w ojcowskiej kamienicy. W 1970 roku jeden z wnuków…

Oto historia trzech pokoleń mieszczańskiej rodziny porównywana do Mannowskich Buddenbrooków. Opowieść o ludzkich marzeniach. ambicjach i dramatach. kronika życia rodzinnego i obyczajów. panorama tureckiego społeczeństwa ukazanego na przestrzeni siedmiu dziesięcioleci.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 31.5


https://woblink.com/product-publication/download/17731/epub

1:

:

Cena:złoto nazistów, aneta jadowska książki, solucja fire red, virgin river książka, the secret garden pdf, relatywistyczny, crisis 3 poradnik, przedsiębiorstwo handlowe definicja, wojciszke psychologia miłości pdf, dzikie bialko, magdalena trubowicz, the pied piper, sexedpl pdf…