Próba syntezy Powstania Wielkopolskiego 1918-19

Autor: Tadeusz Wiktor Fenrych

Próbę syntezy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 wygłosił Kpt Tadeusz Fenrych. dla uczczenia 9-letniej rocznicy tego ruchu w dniu 27. grudnia 1927.

Te okoliczności tłumaczą niektóre właściwości treści. wynikające z formy wykładu radiowego. Poza tym nie należy zapominać. że próba syntezy całości powstania nie podaje właściwie opisu samych faktów historycznych. ile raczej sądy i oceny o lokalnych faktach powstańczych z punktu widzenia całości tego ruchu wolnościowego. 

Taka próba syntezy okazała się konieczną dla dwóch względów przede wszystkim należało sobie utworzyć pobieżny obraz całości powstania dla przeprowadzania gruntownej analizy lokalnych wypadków podczas powstania. Dalej trzeba było konkretnym przykład

19.9: https://woblink.com/ebook/z-maryja-rozwiazuj-wezly-zycia-bozena-maria-hanusiak-140940u

Cena:


Program lojalnościowy – od zbierania punktów do grywalizacji

Autor: Chrąchol-Barczyk Urszula

Książka stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla firm chcących stworzyć własny program lojalnościowy. jak i dla tych. którzy już program posiadają. Dzięki zaprezentowanym case study można dostrzec trendy i rozwiązania. jakie współcześnie oferują programy lojalnościowe swoim uczestnikom. Wśród przeanalizowanych przykładów znajdują się programy nagradzane w ogólnopolskich konkursach zarówno w obszarze B2B. jak i B2C. Książka zawiera także rozważania teoretyczne dotyczące omawianego pojęcia oraz wskazuje na decyzje. które należy podjąć. tworząc program lojalnościowy.

Wydawnictwo: edu-Libri

Cena: 40


Celownik

Autor: Blaže Minevski

Narrator. jednocześnie główna postać utworu. snajper. reprezentant świata chrześcijańskiego. kieruje strzelbę w stronę swego celu – muzułmanki. która ze swojego punktu obserwacyjnego celuje z broni w jego stronę. Każde z nich może strzelić w ciągu sekundy. żadne nie wykonuje decydującego ruchu.

 Doruntina – jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator. nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości. która przezwycięża śmierć – staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera. jego studiach literackich. wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają. że przeszłość miesza się z teraźniejszością. fikcja z rzeczywistością.

Kon

24.9: https://woblink.com/ebook/zycie-pozapsychotropowe-karol-neubauer-141459u

Cena:e książki za darmo, babadook napisy pl, krzysztof klajs, sigrid wiek, jo nesbo czerwone gardło pdf, sapkowski pdf, słowotwórstwo angielski ćwiczenia maturalne pdf, skala inteligencji wechslera, oczy ciemnosci, frigiel i fluffy, teresa famulska, karolcia ebook, książki pdf za darmo…