Ryzyko akcji notowanych na GPW

Autor: Wiesław Dębski

Pomiar i analiza ryzyka inwestycyjnego odgrywają istotną rolę podczas podejmowania decyzji na rynku finansowym. Pomagają inwestorom oraz zarządzającym portfelami oceniać efektywność dokonywanej inwestycji. Są również wykorzystywane w różnego rodzaju analizach porównawczych. pomiędzy spółkami. branżami. krajami oraz w analizach symulacyjnych przy tworzeniu określonych scenariuszy inwestycyjnych. Dla inwestorów ważne jest zatem ryzyko zarówno w sensie historycznym (oszacowane na podstawie określonej próby danych historycznych). jak i przyszłe ryzyko inwestycyjne. Czy na podstawie przeszłości można jednak prognozować przyszłość? Na ile prawdopodobne jest spełnienie się sporządzonej prognozy (ryzyka. stopy zwrotu) na podstawie zebranej próby danych histor

29.9: https://woblink.com/ebook/futbolowa-rewolucja-keoghan-jim-133621u

Cena:


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:


Efektor

Autor: Thomas Arnold

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan. gdzie zniknął jego były towarzysz broni. z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa Adamsa pokój został przeszukany i zdewastowany. jednakże kamery ochrony motelu nie zarejestrowały niczego podejrzanego. Ross dochodzi do wniosku. że być może to sam Adams dokonał zniszczeń. Tylko… dlaczego?

Piętrzą się niejasności. a spokojne miasteczko szybko ukazuje swoje drugie oblicze napiętnowane wydarzeniami. jakie rozegrały się w nim przed dekadą. Wszyscy bacznie przyglądają się nowemu przyjezdnemu. który zaczyna zadawać coraz bardziej niewygodne pytania.

109: https://woblink.com/ebook/pielegnowanie-w-poloznictwie-ginekologii-i-neonatologii-maria-rabiej-barbara-mazurkiewicz-133603u

Cena: Barbara Mazurkiewicz


ISBN

9788328710146: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/nie-po-prostu-nie-karolina-drozdowska-lykke-nina-133421u

Cena:


ISBN

9788320056198: Wydawnictwo

Format

109: https://woblink.com/ebook/pielegnowanie-w-poloznictwie-ginekologii-i-neonatologii-maria-rabiej-barbara-mazurkiewicz-133603u

Cena: Barbara Mazurkiewiczten obcy testy, telemach w dżinsach bohaterowie, historia wielkiej brytanii pdf, tabela present simple, czarna owieczka pdf, żywienie w sporcie pdf, barbara stanosz ćwiczenia z logiki pdf, łukasz malik, obłęd justyna kopińska, marzyciel z wiersza tuwima, wspomnienia z getta, max czornyj inna, libra book, sztuka olewania, prawo prywatne międzynarodowe pazdan pdf, maciej wiszniewski, laura wright…