Nalewki i likiery

Autor: Pani Elżbieta

Babki i prababki nasze. rozporządzając liczną służbą i obszernymi piwnicami. miały różne sekrety przyrządzania wybornych domowych wódek. nalewek i likierów. Owe sekrety i przepisy przechodziły w rodzinie z pokolenia na pokolenie. nieraz zazdrośnie strzeżone i przekazywane dopiero w testamencie jakiejś ukochanej wnuczce. lub siostrzenicy. Wiem. na przykład. o pewnym przepisie krupniku litewskiego. który jedna tylko żyjąca osoba ma prawo znać i dopiero przed śmiercią innej osobie go powierzyć. Może dzięki tym tajemnicom. otaczającym wyrób tych doskonałości. sztuka przyrządzania napoi domowych poszła w zupełne zapomnienie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 4


Ja. królowa. Bona Sforza d’Aragona

Autor: Renata Czarnecka

Kraków. pierwsza połowa XVI wieku. Król Zygmunt poślubia młodą włoską księżniczkę Bonę. Łączą się dynastie Jagiellonów i Sforzów.

Wiosną 1518 roku Bona Sforza zostaje koronowana na królową Polski. Dwudziestoczterolatka szybko zdobywa serce dwukrotnie od niej starszego Zygmunta. Wkrótce na świat przychodzą ich dzieci. To one. w zamyśle królowej. w przyszłości mają umocnić pozycję Jagiellonów w Europie. Jednak Bona. wykształcona i piękna. nie ogranicza się do roli potulnej małżonki i opiekuńczej matki. Przejmuje ster rządów w królestwie. a to przysparza jej wrogów. Na szczęście chroni ją miłość króla…

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 32


Praktyka zarządzania

Autor: Peter F. Drucker

„Jeżeli chcesz przeczytać tylko jedną książkę o zarządzaniu – powtarza swoim ludziom prezes jednego z największych banków świata – to przeczytaj Praktykę zarządzania”.

Książka Praktyka zarządzania to pierwsze spojrzenie na sztukę zarządzania oraz przedsiębiorstwo jako na całość. To pierwszy opis zarządzania jako oddzielnej funkcji i specyficznej pracy oraz roli menedżera jako przedmiotu odrębnej od innych odpowiedzialności. Pokazuje przedsiębiorstwo w trzech wymiarach:

po pierwsze jako „biznes”. czyli instytucję. która istnieje po to. by produkować wyniki ekonomiczne poza sobą samą. czyli na rynku i dla klienta;

po drugie jako „organizację”. opartą na składniku ludzkim i mającą charakter społeczny. taką. która zatru

34.9: https://woblink.com/ebook/cztery-obsesje-wyjatkowego-szefa-patrick-lencioni-139440u

Cena:


Kuszenie losu

Autor: Karen Booth

„Trzymając się za ręce. wrócili do samochodu. Nawet gdyby chciał. nie potrafiłby opisać uczucia. jakie nim zawładnęło: miał wrażenie. jakby unosił się w powietrzu. jakby jego stopy nie dotykały ziemi. Joy była niesamowitą osobą. Przy niej zapominał o wszystkim. co złe. Każda minuta w jej towarzystwie sprawiała mu radość. Obiecywał sobie. że więcej się nie zakocha. ale było już za późno…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788381710008: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/mudry-sposob-na-zdrowie-energie-i-rownowage-73-najskuteczniejsze-techniki-dla-wspolczesnego-czlowieka-swami-saradananda-139910u

Cena:wydawnictwo freedom, komunikacja werbalna ćwiczenia praktyczne, strategia błękitnego oceanu pdf, atlas roślin zielnych ze zdjęciami, analiza fundamentalna pdf, rycerz w literaturze, czlowiek z lasu, miłość zaczyna się od miłości, getto warszawskie przewodnik po nieistniejącym mieście, e-commerce książka, polscy terroryści, pawel wilkowicz, frankenstein pdf polski, agnieszka piotrowska-piątek, uczenie maszynowe pdf, wkt fizjologia…