POTRĄCENIA Z WYNAGRODZEŃ I ZASIŁKÓW po zmianie przepisów w 2017 r.

Autor: Dorota Brzeszczak-Zagrodzka

Publikacja w praktyczny sposób opisuje zagadnienia dotyczące potrąceń z przysługujących pracownikom i zleceniobiorcom – wynagrodzenia za pracę oraz świadczeń chorobowych – po zmianach. jakie obowiązują od 1 stycznia 2017 r. Omawia obowiązki zatrudniających związane z dokonywaniem potrąceń i rozstrzyganiem zbiegu tytułów egzekucyjnych od 8 września 2016 r. Ponadto przedstawia nowe zasady dokonywania potrąceń z zasiłków. jakie zaczną obowiązywać od 1 marca i 1 lipca 2017 r.. dotyczące nowych kwot wolnych od potrąceń i granic potrącenia. Tekst został wzbogacony przykładami i licznymi wyjaśnieniami. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Sekretarz dwóch papieży

Autor: Mieczysław Mokrzycki

Świadectwo świętości Jana Pawła II. kulisy życia za murami Watykanu…

Rozmowa jakiej jeszcze nie było!

Wyjątkowa. szczera opowieść jedynego Polaka. który był osobistym sekretarzem dwóch papieży. O tym. co działo się za murami Watykanu: m. in. o morderstwie w Watykanie. abdykacji Benedykta XVI. reakcji Jana Pawła II na planowany. kolejny zamach na jego życie. Także o problemach katolików na Ukrainie. Problemach. o których tak wielu milczy…

„Jaki sens mają rozmowy pozbawione szczerości?”. pyta Mieczysław Mokrzycki. metropolita lwowski. na początku książki. w której odpowiada na dotychczas niezadane. zaskakujące pytania.

To fascynująca i wzruszająca opowieść o życiu następców świętego Piotra widziana oczami najbliższego współpracownika – skromnego. pełnego pokory „Mietka”. jak nazywali go papieże. Niegdyś osobisty sekretarz. dziś przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy. opowiada o codzienności Jana Pawła II i Benedykta XVI – ich harmonogramie dnia. przyzwyczajeniach. rytuałach. O życiu w Watykanie. w którym nie uczestniczyli dziennikarze. To także bardzo poruszająca. osobista opowieść o ostatnich godzinach życia papieża Polaka. świadectwo jego świętości i pokory.

Książka. która powstawała przez kilka lat w Watykanie. na Ukrainie i w Polsce. stanowi vademecum wiedzy o dwóch Namiestnikach Chrystusa oraz sytuacji katolików na Ukrainie. Całość dopełnia galeria unikalnych zdjęć z prywatnego archiwum abpa Mokrzyckiego. które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.

Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki spotykał najważniejszych i najbardziej wpływowych ludzi świata. Widział świętość życia dwóch papieży – codziennie. w najbardziej prywatnych sytuacjach. A później. w innym miejscu. zobaczył w ludzkich oczach przerażenie. strach i rozpacz. Dramat. jaki zawsze związany jest z wojną.

Krzysztof Tadej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29


The World of William Clissold

Autor: Herbert George Wells

For Mr Britling. eccentric and vivacious writer. the summer of 1914 consisted of long. hot days and luxurious house parties with a host of international guests to entertain him. And when he tired of this. he hopped across the channel where his devoted mistress was patiently waiting. But all this was about to change as Germany began marching into Belgium and Europe no longer provided the easy diversion he had so enjoyed. „The World of William Clissold” is a 1926 novel by H.G. Wells published initially in three volumes. This book. which contains religious. historical. economic and sociological discussions. which expresses fits of temper and moods of doubt. is submitted as a novel. as a whole novel. and nothing but a novel. as the story of one man’s adventure. body. soul and intelligence. in life.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9rehabilitacja w onkologii pdf, ameryka łacińska państwa, pan tadeusz streszczenie szczegółowe audiobook, janusz stańczyk, michnikowszczyzna, jak zjednywać sobie ludzi, chciwość elsberg, zbiorowiska roślinne polski, kult ciala, kosmetologia pdf, kradnij jak artysta, śliwerski pedagogika pdf, czarna owieczka lektura karty pracy, pantałyk, statyka, miasto szczęśliwe, ebooki forum…