Przechytrzyć MURPHY’EGO czyli matematyka na co dzień

Autor: Jakub Szczepaniak

Panuje powszechne przekonanie. że matematyk zajmuje się tylko nudnymi teoretycznymi obliczeniami. że matematyka nie odnosi się do rzeczywistości. jest uważana za trudną i przede wszystkim martwą naukę. Książka ta. wydaje się. powstała jako chęć sprzeciwu i protestu autora przeciwko takiemu postrzeganiu matematyków i samej matematyki. Matematyka została w niej zaprezentowana jako żywa nauka. mająca widoczny związek z życiem. z codziennymi sprawami. Książka ta pokazuje również kawał historii matematyki. jej najważniejsze odkrycia w dziedzinie teorii liczb i jak wymyślone przed wiekami pojęcia pasują. jak ulał. do dzisiejszego świata. Stwierdzenie Pitagorasa. że to liczby rządzą światem. widać jak na dłoni z tej książki. że jest ciągle aktualne.

32.8: https://woblink.com/ebook/rzeczy-niemozliwe-ktore-nie-mogly-powstac-a-istnieja-reinhard-habeck-joanna-dzdza-barbara-janowska-31202u

Cena:


ISBN

9788374828369: Wydawnictwo

Format

27.2: https://woblink.com/ebook/straznicy-raju-marcin-kaczmarczyk-31471u

Cena:


ISBN

978-83-241-6538-4: Wydawnictwo

Format

29.8: https://woblink.com/ebook/forget-me-always-sara-wolf-julia-wolin-31906u

Cena:


Jak się zakochać w facecie. który mieszka w krzakach

Autor: Emmy Abrahamson

Napisana z dużą dozą humoru i z błyskiem w oku… Trudno nie być oczarowanym. Kulturkollo.

Julia mieszka w Wiedniu wraz ze swoim kotem Optimusem. Marzy. aby któregoś dnia zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką Elfriede Jelinek. Na razie dla zabicia czasu daje lekcje angielskiego bezrobotnym dyrektorom z przerostem ambicji i niedouczonej młodzieży. Pewnego dnia poznaje Bena. Między nimi wybucha gorące uczucie. Jest wspaniale. może poza pewnym szczegółem – Ben jest bezdomny… Jak się zakochać w mężczyźnie. który mieszka w krzakach to nietypowa historia miłosna o wyborach podyktowanych głosem serca. a nie pozorami. o decyzjach podejmowanych na przekór oczekiwaniom innych utartym schematom.

Jedną z zalet książki Emmy Abrahamson jest to. że jest ona tak przekomiczna. Annika Koldenius. Smalandsposten.

Humor i talent językowy Abrahamson sprawiają. że jej książka jest czymś więcej niż tylko czytadłem na leżak. Emmy Abrahamson jest po prostu ogromnie zabawna. Czytelnik wybucha głośnymi salwami śmiechu. czasami się czerwieni. nigdy nie czując przy tym zażenowania. 

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 28.9


Wierzytelności w firmie – rozliczenie VAT

Autor: Aneta Szwęch

Publikacja przedstawia zasady rozliczenia w VAT obrotu wierzytelnościami firmowymi. zarówno po stronie wierzyciela. dłużnika jak i nabywcy tych wierzytelności. Wierzytelność (u wierzyciela) oraz dług (u dłużnika) mogą stanowić przedmiot obrotu gospodarczego. Sprzedaż własnej wierzytelności nie podlega VAT. Nabywca również nie rozlicza podatku. gdy jest to trudna wierzytelność. W innym przypadku. według aktualnego stanowiska organów podatkowych. nabywca wierzytelności powinien opodatkować swoją usługę stawką 23%. Wierzytelności mogą być również przedmiotem aportu. Mogą być też przedmiotem umowy powierniczego przelewu wierzytelności oraz umowy faktoringu. Możliwości prawnych jest wiele.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9alexander lowen pdf, prawo karne wykonawcze skrypt, angielski dla opiekunek osób starszych, prawdziwy bohater, 12 prac herkulesa test pdf, cukierku ty łobuzie pobierz, podstawowe zwroty po portugalsku z wymową, rozwój biologiczny człowieka wolański pdf, wiersz do młodych interpretacja, romans współczesny, ebook kindle format, święty augustyn wyznania, gorgiasz z leontinoi, audiobook do pobrania za darmo, niepełnosprawność psychiczna…