Sto razy Sierpem

Autor: Jacek Sierpiński

Jacek Sierpiński – od końca lat 80. XX wieku działacz społeczny. popularyzator libertarianizmu. bloger. komentator rzeczywistości społecznej i politycznej. Do początku obecnego wieku związany z ruchem anarchistycznym. obecnie członek Stowarzyszenia Libertariańskiego. W 2014 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy Demokracji Bezpośredniej. Z zawodu informatyk. Publikował również wiersze i opowiadania. m. in. w ‚Fantastyce’ i ‚Nowej Fantastyce’.

Ebook zawiera sto wybranych jego tekstów publicystycznych z lat 1996-2018. ‚Dostaje się’ w nich lewicy. prawicy i centrum. feministkom i korwinistom. klerykałom i antyklerykałom. a przede wszystkim władzy. Można przeczytać. czemu nie ma sensu dzielić liberalizmu na ‚gospodarczy’ i ‚obyczajowy’. dlaczego wbrew popularnym argumentom dlaczego historie śmierci J

Autor: Russell S. Donda

Cena:


Klara. O dziewczynce. która śpiewała po francusku

Autor: Wojciech Stankowski

Fascynująca historia dzieciństwa i młodości Klary Stankowskiej. absolwentki Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. cenionej pedagog. która przez wiele lat zarażała dorosłych i dzieci swoją pasją do muzyki. Urodzona w 1930 roku. żyła w burzliwych czasach. gdy ustroje polityczne. rządy. normy społeczne i obyczajowe zmieniały się w zawrotnym tempie. W swoich wspomnieniach opisuje m.in. ucieczkę przed Niemcami. śmierć ojca. pobyt w sierocińcach. pracę u bauera czy nadejście siermiężnego PRL-u i próby odnalezienia swojego miejsca w życiu… Przez wszystkie te lata jedną z niewielu stałych rzeczy w życiu Klary była muzyka. postrzegana przez nią jako panaceum na wszelkie cierpienia. swoista modlitwa o przetrwanie i skuteczny oręż w walce o lepsze jutr

:

Cena:


Off-off

Autor: Ewa Skunart

Witajcie na ulicy Uroczej. Tutaj całymi dniami kobiety gotują. popalając papierosy. a mężczyźni przesiadują w piwnicach i zajmują się swoimi męskimi sprawami. To świat dzieciństwa dwóch małych dziewczynek. w którym beztroska i radość przeplatają się z mrokiem i lękiem… Teraz ulica Urocza. tak jak przyjaźń z dawnych czasów. jest już tylko wspomnieniem. a dwie dorosłe kobiety. niegdyś nierozłączne. mają spotkać się po latach. Gdy w oczekiwaniu na spotkanie upływają kolejne godziny. a dawna przyjaciółka się nie zjawia. do kobiety samotnie czekającej przy kawiarnianym stoliku powracają wspomnienia. które. przelane na papier. mogą stać się kanwą scenariusza – prawdziwie offowego.

To szalona

25: https://woblink.com/ebook/awaria-michal-komarnicki-141201u

Cena:


ISBN

9788395323553: Wydawnictwo

Format

10.5: https://woblink.com/ebook/negore-tchorz-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-jack-london-140805u

Cena:kiedy będzie wojna, planeta woda, chłopi reymont pdf, edukacja wczesnoszkolna pdf, książki dla pielęgniarek, agnieszka olesińska, piotr chomczyński, książka bracia lwie serce, literowka, władca lewawu test, ibuk.pl, skandynawia halal, nienasyceni online, historia komunizmu…